Ustni zkouska u Rataje

marie
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 16. 1. 2007 23:22

Ustni zkouska u Rataje

Příspěvek od marie »

Rataj je u ustni docela v pohode a rozhodne nebude mit zajem vas vyrazit jen tak pro nic za nic. Nam daval jeden klicovy pojem, pak jednu tezsi vetu (tj. ta co se po nekom jmenuje, napr. ja jsem mela Lagrange a naznak Rolleho). Asi nema moc smysl se ucit do detailu dukazy nejakych tvrzenicek a pomocnych vet. Nevim, jak ostatni, ale ja jsem dostala jeste dukaz lim sup (a(n)+b(n))<= lim sup a(n) + lim sup b(n) , coz, kdyz se nad tim clovek trochu zamysli, je tak na tri radky. Jinak mam jeste vytistenou sbirku resenych prikladu od Vanzury, kterou daruju za odvoz...pokud by mel nekdo zajem se z toho pripravovat na pisemnou
Asgard
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 1. 2007 20:17

Příspěvek od Asgard »

To asi nebude matfyzak, co?
Matfyzacka

Příspěvek od Matfyzacka »

Asgard píše:To asi nebude matfyzak, co?
Jestli myslíš Vanžuru, tak jestli on osobně nevím, ale ta kniha je z MFF :lol: A je dost dobrá, můžu doporučit
The Economist

Re: Ustni zkouska u Rataje

Příspěvek od The Economist »

marie píše: Nevim, jak ostatni, ale ja jsem dostala jeste dukaz lim sup (a(n)+b(n))<= lim sup a(n) + lim sup b(n) , coz, kdyz se nad tim clovek trochu zamysli,...
Teda já bejt zkoušejícím, tak vyrazím každýho, kdo se zabývá přemýšlením nad podobnými pitomostmi :D takovej člověk si neváží vlastního času.. [/quote]
suchd6am
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 1. 2007 18:08
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Kladno

Příspěvek od suchd6am »

Souhlasím, Rataj je úplně v pohodě, snaží se vám spíš pomoct. Mě se nepovedla napoprvý ústní, tak se mi podíval na písemku a přidal mi dva body abych měla 40 a nemusela ji opakovat. A na druhý pokus mi přimhouřil obě oči :wink:
Teminka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 1. 2007 11:07
Typ studia: Matematika Bc.

16.2.

Příspěvek od Teminka »

Bola dnes na ustnej a ak to niekomu v buducnosti pomoze, tak som mala vetu o derivaci inverznej funkcie a prakticku cast dokaz tvrdenia:
Funkcia f je spojita na [a,b] potom g(x)=sup{f(t):a<=t<=x}je spojita na [a,b]. Tak vela stastia, kto tam este nebol. Dokazuje sa to cez okolie bodu...
Formalne som to tam nevedela pekne zapisat, ale stacila mu pointa.
Odpovědět

Zpět na „MAA001 Matematická analýza 1a“