Matematika pro fyziky

Lauretta
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 10. 2008 17:49
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Matematika pro fyziky

Příspěvek od Lauretta »

Mohl by mi někdo prosím prozradit, který vyučující vedl Matematiku pro fyziky I v LS 2003/2004? Vím, že je to trochu pozdě, ale zaujalo mě to skóre - průměrná známka o půl stupně lepší, průměrný počet pokusů taky o dost nižší... Jo, a nevíte někdo, co si mám napsat teď, když jsem pokazila MAF a v dalším roce už není MAF I vypsaná? To se třeba mlčky přejde a bude se předstírat, že nikdy MAF I neexistovala a že z ní teda nemusím mít ani zkoušku? Dík za odpověď, Lauretta.The.Wizard@seznam.cz
Tauriel

Re: Matematika pro fyziky

Příspěvek od Tauriel »

Matematiku pro fyziky v LS 2003/2004 vedl pan docent Mirko Rokyta. Vyborne a srozumitelne prednasky a rozumne zkouseni.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Matematika pro fyziky

Příspěvek od hippies »

Dalsi postup urcite konzultuj se studijnim, ale pokud ti zrusili povinny predmet, tak typicky je nahrazen jinym, ktery je oznaceny jako zamenny;)
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
azoxid
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 5. 6. 2014 21:30
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Matalýza - rady do začátku

Příspěvek od azoxid »

Ahoj, od září začínám 1.ročník Bc.studia na matfyzu, obor Obecná fyzika, a rád bych se dozvěděl informace, které by mi ulehčily začátek studia.

Prohledal jsem rozvrh z minulého zimního semestru a zjistil, že u "Matalýzy", Fyziky a "Lingebry" jsou dvě paralelky, tak by mě zajímalo, který vyučující je "lepší":
Matalýza, cvičení - Kaplický / Zahradník
Fyzika, cvičení - Veis / Antoš
Lingebra, přednáška - Jurčo / Šmíd a cvičení Jurčo / Křižka.

Ještě by mě zajímalo, co si hlavně zopakovat z matematiky a fyziky, aby mi na začátku "neujel vlak". Nevím, jestli správně předpokládám, že pro matalýzu to budou v zimním semestru funkce, posloupnosti, limity a derivace a pro fyziku znalost základních derivací a integrálů, příp. diferenciálních rovnic.

Díky moc za info!
Dowrin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 26. 9. 2014 11:09
Typ studia: Fyzika Bc.

Re: Matematika pro fyziky

Příspěvek od Dowrin »

Ahoj, pokud to je ještě aktuální, tak mohu pomoct: (přepsat se to ještě dá)

na cvika z analýzy jsem měl Zahradníka a ten tě sice nenaučí základy, ale zaměřuje se na pokročilejší aplikace ve fyzice, na druhou stranu nedělá moc veliký halo se zápočtem. Kaplický má prý skvěle připravené materiály, ale zase jsou o něco těžší písemky (ale nezažil jsem ho na cvika).

Fyzika cvičení: Veis !!! ani jednou jsem se nenudil (nemluvě o jeho vtipech :-) )

Lingebra: Šmíd a Křižka - zažil jsem a skvělá kombinace.

Řekl bych, že ze střední není potřeba nic moc umět - všechno tě naučí ve teď škole.

S pozdravem
Dowrin
Odpovědět

Zpět na „MAF033 Matematická analýza I“