PlainTeXová šablona pro studentské závěrečné práce

Vše o státnicích
olsak

PlainTeXová šablona pro studentské závěrečné práce

Příspěvek od olsak »

Vážení studenti,

syn Mirek momentálně dokončuje bakalářku. Rozhodli jsme se, že pozměním existující šablonu CTUstyle pro závěrečné práce na ČVUT a vytvořím šablonu pro Karlovu univerzitu CUstyle http://petr.olsak.net/custyle.html, kterou pro svou práci Mirek použije. Šablona je k volnému užití, takže pokud se nebojíte TeXu (to je na MFF snad základní předpoklad), přejete si pro svou práci neotřelý design a váš vedoucí to bude akceptovat, máte možnost CUstyle použít.

Zdravím

Petr Olšák
ČVUT, http://petr.olsak.net
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: PlainTeXová šablona pro studentské závěrečné práce

Příspěvek od Him »

Vypadá to pěkně. :-) Jen se trochu obávám, že v TeXu (na rozdíl od LaTeXu) tady moc lidí nepíše.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Návštěvník

Re: PlainTeXová šablona pro studentské závěrečné práce

Příspěvek od Návštěvník »

Bohužel musím dodat, že jsem zatím narazil na striktně odmítavý postoj jednoho předsedy zkušební komise (bakalářky, matematika), že práci formátovanou touto šablonou zamítne a neuzná. Odmítá vzhled titulní strany a trvá na tom, že titulní strana musí být podle Wordového vzoru na fakultních stránkách. Je tedy potřeba minimálně hacknout v CUstyle tu první stranu. Já CUstyle zatím měnit nebudu (není určena pro jednoho předsedu jedné státnicové komise, ale pro studenty sedmnácti fakult UK). Pokud ovšem někdo, kdo to CUstyle použil, narazí na podobného předsedu komise, může mi napsat, a já obratem pošlu hack, který modifikuje první stranu dokumentu podle Wordové předlohy. Další osud CUstyle na MFF je zatím v jednání (kontaktoval jsem vedení fakulty).

Ad LaTeX: v okamžiku, kdy se uživatel nešťourá ve vnitřnostech, může mu být v podstatě jedno, zda sekce značí pomocí \section{Nadpis}
nebo \sec Nadpis. A podobné to je s ostatními značkami. Je to podobné, jako uživatel internetového prohlížeče (a ničeho jiného) nemusí zkoumat, jaký operační systém na tom stroji běží.

Zdravím

Petr Olšák
Uživatelský avatar
Davpe
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 98
Registrován: 22. 9. 2010 16:07
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: PlainTeXová šablona pro studentské závěrečné práce

Příspěvek od Davpe »

Na styl jsem se nedíval ale pokud píšete že je problém s odlišným vzhledem titulní strany tak pravděpodobně porušuje zásady úpravy bakalářské práce na http://www.mff.cuni.cz/studium/bcmgr/prace/ a v tom případě Vám garantuji, že ji neuznají nikde na MFF.
pali
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 1. 2012 15:46
Typ studia: Informatika Bc.

Re: PlainTeXová šablona pro studentské závěrečné práce

Příspěvek od pali »

Ako presne má záverečná práca vyzerať určuje už směrnice děkana č. 1/2015. Tá sa neodkazuje na žiadnu wordovskú šablónu ale vymenúva, čo sa má v práci nachádzať.
Titulní list je vypracován v jazyce práce. Je na něm povinně v dále předepsaném pořadí uveden plný název univerzity a fakulty, označení druhu závěrečné práce (bakalářská ap.), fakultní znak, jméno a příjmení autora, název závěrečné práce, název katedry či ústavu, kde byla práce oficiálně zadána, vedoucí práce (s tituly), studijní program a studijní obor, sídlo fakulty (tj. Praha v patřičném jazyce), rok odevzdání.
Odpovědět

Zpět na „Státní závěrečná zkouška“