Anonymni platby

Základní přehled o problematice ochrany informací. Diskutovány budou možné zdroje ohrožení, metody ochrany proti těmto nebezpečím, způsob návrhu globální bezpečnostní strategie.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Anonymni platby

Příspěvek od Tuetschek »

Jeste jedna vec mi porad neni jasna ... kdyz mam ty anonymni platby a tech 100 prikazu k uhrade, je "Jednozn. retezec" v kazdem prikazu jiny nebo stejny? A jak je to s temi identifikacnimi retezci?
Plug 'n' Pray.
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Re: Anonymni platby

Příspěvek od df »

Tuetschek píše:Jeste jedna vec mi porad neni jasna ... kdyz mam ty anonymni platby a tech 100 prikazu k uhrade, je "Jednozn. retezec" v kazdem prikazu jiny nebo stejny? A jak je to s temi identifikacnimi retezci?
jednoznacny retezec je globalne unikatni, tzn kazdy prikaz ma jiny
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Anonymni platby

Příspěvek od Tuetschek »

Diky moc, jsem si to precetl tesne pred odchodem na tu zkousku a docela fest mi to pomohlo, kdyz to zrovna bylo zadani :D ... jeste doplnim muj dalsi prudkej poznatek k tomuhle tematu, u anonymnich plateb neni potreba oblivious transfer :roll: .
Plug 'n' Pray.
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Re: Anonymni platby

Příspěvek od df »

Tuetschek píše:Diky moc, jsem si to precetl tesne pred odchodem na tu zkousku a docela fest mi to pomohlo, kdyz to zrovna bylo zadani :D ... jeste doplnim muj dalsi prudkej poznatek k tomuhle tematu, u anonymnich plateb neni potreba oblivious transfer :roll: .
tak to mi prijde divny, kdyz jsem ho tam dal a rekl, ze nema pripominky
dyt tim oblivious transferem prave si obchodnik voli z kazdeho paru klicu k identifikatorum, kterou pulku chce a ty to nesmis jako platce vedet
ja vim, ze todle je tam jen kvuli tomu, aby se poznalo, kdo svindluje, ale proste to tam je, takze imho oblivious transfer tam je
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Anonymni platby

Příspěvek od Tuetschek »

df píše:tak to mi prijde divny, kdyz jsem ho tam dal a rekl, ze nema pripominky
dyt tim oblivious transferem prave si obchodnik voli z kazdeho paru klicu k identifikatorum, kterou pulku chce a ty to nesmis jako platce vedet
ja vim, ze todle je tam jen kvuli tomu, aby se poznalo, kdo svindluje, ale proste to tam je, takze imho oblivious transfer tam je
No zda se ze u kazdyho necha projit neco jinyho :D ... me specialne nechal logicky dojit k tomu, ze oblivious transfer sice funguje krasne, ale tak brutalni metoda neni nutna. Ono totiz je jedno, ze ty jako platce vis, jake si obchodnik vybral klice k rozkryti, staci, aby si on sam rekl, ktere chce rozkryt. Kdybys pak totiz ten prikaz chtel pouzit jeste jednou, druhy obchodnik si zas rekne, ktere klice chce rozkryt, a je miziva sance, ze se oba trefi do stejnych ... na tom samem je postaveny ten oblivious transfer a je vlastne jedno, jestli ty to vis :).
Plug 'n' Pray.
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Re: Anonymni platby

Příspěvek od df »

Tuetschek píše:
df píše:tak to mi prijde divny, kdyz jsem ho tam dal a rekl, ze nema pripominky
dyt tim oblivious transferem prave si obchodnik voli z kazdeho paru klicu k identifikatorum, kterou pulku chce a ty to nesmis jako platce vedet
ja vim, ze todle je tam jen kvuli tomu, aby se poznalo, kdo svindluje, ale proste to tam je, takze imho oblivious transfer tam je
No zda se ze u kazdyho necha projit neco jinyho :D ... me specialne nechal logicky dojit k tomu, ze oblivious transfer sice funguje krasne, ale tak brutalni metoda neni nutna. Ono totiz je jedno, ze ty jako platce vis, jake si obchodnik vybral klice k rozkryti, staci, aby si on sam rekl, ktere chce rozkryt. Kdybys pak totiz ten prikaz chtel pouzit jeste jednou, druhy obchodnik si zas rekne, ktere klice chce rozkryt, a je miziva sance, ze se oba trefi do stejnych ... na tom samem je postaveny ten oblivious transfer a je vlastne jedno, jestli ty to vis :).
jo to dava smysl :)
Odpovědět

Zpět na „SWI071 Ochrana informace II“