[Zk] 13.6.2007

Základní přehled o problematice ochrany informací. Diskutovány budou možné zdroje ohrožení, metody ochrany proti těmto nebezpečím, způsob návrhu globální bezpečnostní strategie.
Jochanan
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 85
Registrován: 12. 5. 2007 15:58
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

[Zk] 13.6.2007

Příspěvek od Jochanan »

Témata
RC5 - algoritmus, kde se berou klíče, kde se ho nevyplatí použít, nevim
Důkaz s nulovými znalostmi - co to je, jaký protokol to využívá, nevim


Takže přesně dvojička jako loni...


Jinak bych se rád pozastavil nad průběhem zkoušky... Tonda přijel pozdě, nezklamal :) , ale co se dělo během? Odhadem tak 3/4 lidí opisovalo z toho, co si vytiskly, odbíhalo se do obchodu i na kafe. Úroven byla mizerná... Myslel jsem, že tohohle se na matfyzu nedočkám. Chápu, že se někomu nechce učit na tuhle zkoušku, ale komu by se chtělo učit na nějakou zkoušku, že.... Jenom tím, že do písemky napíšete všechny detaily nepomáháte sobě, ale zároveň škodíte ostatním, kteří ty detaily nemají.... Takže se nad sebou občas zamyslete, jestli Vám to za to stojí... Doufám, že už se podobnýho výjevu nedožiju...
Uživatelský avatar
Dolda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 2. 2. 2006 14:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Bohnice

Příspěvek od Dolda »

Tak taky mi to přišlo dost debilní, ale problém je v tom že to jde (tudíž na straně vyučujících) - že se na tý zkoušce nehlídá jestli neopisuješ. Řekl bych že málokdo při volbě opisu a lepší známky a neopisu a horší známky zvolí druhou možnost...
Born 2 die in Enemy Territory
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Příspěvek od Lada »

musim se pridat k Jochananovi - sice nemam iluze o tom ze by se nekomu nejak zvlast chtelo ucit zrovna tenhle predmet a i presto ze o matfyzu a jeho urovni mam porad celkem vysoke mineni tak vim ze obcas si nekdo nejaky tahak proste napise...
Ale v takovemhle rozsahu - rozhodne vic jak polovina lidi opisovala to me nemile zaskocilo - tak si rikam ze na tu svoji trojku jsem asi drel vic nez nekdo jiny na jednicku - moc dobrej pocit to teda neni :?
Naposledy upravil(a) Lada dne 13. 6. 2007 22:09, celkem upraveno 1 x.
Hail to you, champion:o)
Uživatelský avatar
Dolda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 2. 2. 2006 14:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Bohnice

Příspěvek od Dolda »

Btw, rozhodně nemam ze dneška čistý ruce a moje jednička je samozřejmě naprosto neadekvátní, ale taky přiznam že to byla daleko větší nuda než jednička a prostě se mi to nechtělo učit (a moc jsem tam taky nechodil :-)) - jednička mě bavila, tak jsem na ní chodil a taky se to naučil
Born 2 die in Enemy Territory
MIKI
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 10. 12. 2004 22:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MIKI »

Lada píše: Ale v takovemhle rozsahu - rozhodne vic jak polovina lidi opisovala to me nemile zaskocilo - tak si rikam ze na tu svoji trojku jsem asi drel vic nez nekdo jiny na jednicku - moc dobrej pocit to teda neni :?
No sikovnym patri svet. Ja medzi nich rozhodne pri opisovani nepatrim ale verim, ze naucena 3 je lepsia ako opisana 1.
Ale aj tak im tie jednotky prajem, iked myslim, ze tato skola nieje o jednotkach, dvojkach, trojkach ale o tom co vies a ako to dokazes obratit do praxe. :wink:
Tak im to nezazlievajte a ked potrebuju tie dobre znamky, tak nech ich maju. :roll:
Tak uz ich tolko nehante a nehante ani Tondu, ved on len chce aby co najviac z nas tu skusku zvladlo...ved mozno uz byduci rok nebude ziadna Ochrana informace I(I) ako vravel na zaciatku.... :roll:

Inak, keby bol moc prisny, stazovali by ste sa a ked nie je prisny, tiez sa stazujete ale to je len moj skromny nazor. Ono nie je vzdy lahke naist ten spravny sred..... :idea:
MOTTO-1: Nieje dôležité vedieť ale pochopiť!!!
MOTTO-2: Neuč sa!!! Život ťa naučí. Mňa naučil, že sa mám učiť.
johnny
Donátor
Donátor
Příspěvky: 95
Registrován: 13. 12. 2005 00:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Trója

Příspěvek od johnny »

MIKI: Od toho je ten člověk placený, aby ten střed našel. Jaké zájmy tě vedou k tomu, že se něco takového snažíš omlouvat?
MIKI
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 10. 12. 2004 22:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MIKI »

Pre uplnost a plnu spokojnost uvadzam aj upravenu verziu prispevku:
No sikovnym nepatri svet. Ja medzi nich rozhodne pri opisovani patrim ale verim, ze naucena 3 nie je lepsia ako opisana 1.
Ale aj tak im tie jednotky neprajem, iked myslim, ze tato skola je o jednotkach ale nie o tom co vies a ako to nedokazes obratit do praxe. Wink
Tak im to zazlievajte a ked nepotrebuju tie dobre znamky, tak nech ich maju. Rolling Eyes
Tak uz ich tolko hante a hante aj Tondu, ved on len chce aby co najviac z nas tu skusku zvladlo...ved mozno uz byduci rok nebude ziadna Ochrana informace I(I) ako vravel na zaciatku.... Rolling Eyes
Inak, keby bol moc prisny, stazovali by ste sa a ked nie je prisny, tiez sa stazujete ale to je len moj skromny nazor. Ono je vzdy lahke naist ten spravny sred.....
Od toho je ten člověk placený, aby ten střed našel
Zjavne si si doplnil za "..." svoju myslienku a vies, co chces pocut, takze odpoved asi nema vyznam.
Neviem z coho si vyvodil, ze niekoho ospravedlnujem?!
Ak z tohto, :
Tak uz ich tolko nehante a nehante ani Tondu, ved on len chce aby co najviac z nas tu skusku zvladlo...
tak si to asi spatne pochopil. "Sikovnejsi" to vzdy opisu, ked budu chciet, "menejsikovny" to opisu malokedy a napriklad "ludia ako ja" co su z toho vyplaseny, tak to neopisu skoro nikdy. Takze cela tato veta nebola ani tak ospravedlnujuca Tondu ale skor take vnuknutie toho, ze ked niekoho vidis opisovat mozes ho kludne boznut (to urcite mozes) ved ide o tvoje znamky a aby mal niekto nezasluzenu 1 tomu predides, tak ze upozornis skusajuceho a ten urcite vyvodi patricne dosledky. Ak nie ten ti zradostou prezradi meno svojho nadriadeneh. Potom uz budes spokojny, ze mas (ty i ostatny) skutocne tu znamku zasluzenu. Tak preco to niekto neurobil, ked sa mu to nepacilo?
Dalsou vecou je, ze kazdy kto opisuje ma svoj zdravy usudok a mal by ho sem tam aj pouzivat.
Ak si niekedy pouzil toto forum napr na skusky z C ci C++ alebo z ineho predmetu, kde sa skuska naramne podobala obsahu fora, tak preco si hned neupozornil skusajuceho alebo preco si to vobec cital :?
Jaké zájmy tě vedou k tomu, že se něco takového snažíš omlouvat?
Len v kratkosti. Moje zaujmy su hlavne o tom vyjadrit svoj vlastny nazor :wink: a nevsimol som si, ze by som nieoho ospravedlnoval.


Este jedna otazka do plena... Nviete nahodou, ci budu vypisane nejake skusky aj v Zari?
MOTTO-1: Nieje dôležité vedieť ale pochopiť!!!
MOTTO-2: Neuč sa!!! Život ťa naučí. Mňa naučil, že sa mám učiť.
Odpovědět

Zpět na „SWI071 Ochrana informace II“