Zápočet 25. 1. 2017 - 14:00

Předmět zaměřený na praktické programování v jazyku a prostředí Java
ZuzkaD
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 16. 1. 2017 12:49
Typ studia: Informatika Bc.

Zápočet 25. 1. 2017 - 14:00

Příspěvek od ZuzkaD »

Zadání:
Měli jsme napsat zarovnání textu do bloku a do sloupců. Program dostal tři parametry - počet znaků na řádek, počet řádek na stránce a počet počet sloupců. Zadaný text byl na standardním vstupu a měli jsme ho zarovnaný vypsat na standardní výstup.

Zadání bylo docela vágní - prostě zarovnejte do bloku do sloupců a ošetřete možné chyby.

Můj postup (asi ne ideální, ale fungoval a byl uznán):
Nejprve jsem načetla celý vstup a ten uložila do jednoho souboru. Pak jsem z něj načítala po řádcích a do jiného souboru jsem si vypsala text zarovnaný na patřičnou šířku, ale jen v jednom sloupci.
Poté jsem načítala postupně druhý soubor do pole o rozměrech počet řádků na stránce * počet sloupců a když byla tabulka plná vypsala jsem ji (a potom jsem napsala něco jako tři prázdné řádky, co měly oddělovat stránky.

Kontrola:
Kontrola správnosti programu bylo docela přísná, na to, jak málo přesné bylo zadání. Testovaly se špatné parametry, prázdný vstup, různé vstupy, moc dlouhá slova... Ale byl mi uznán program, kterým nebyl úplně dokonalý (nějaký vstup s divnými konci řádků vypsal divně a neuměl vícenásobně dělit slova.)

Výsledky:
Nevím celkovou statistiku, ale minimálně dva to dali. Minimálně čtyři to nedali. Celkem nás tam bylo 8. Všichni tam byli a kódili celé tři hodiny. Po vypršení limitu se začalo s kontrolou, ti co ještě nebyli na řadě mohli myslím ještě mezi tím pokračovat.
-----

Co vím, tak ten den dopoledne byl převod do DNF. Bylo to lehké, výsledky asi dost dobré.
Odpovědět

Zpět na „PGR013 Java“