21.6. - 28.6. pisemka + ustni - Rataj

Pokračování kurzu matematické analýzy pro studenty prvního ročníku informatiky, které obsahuje Riemannův integrál, posloupnosti a řady funkcí (včetně mocninných a Fourierových řad), metrické prostory.
Lenny
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 25. 1. 2010 20:19
Typ studia: Informatika Bc.

21.6. - 28.6. pisemka + ustni - Rataj

Příspěvek od Lenny »

Zdravim,

o teto zkousce tu neni skoro zadne info, takze sem neco hodim, treba se nekomu bude hodit - pisemna tezka, proslo nas 5 z 25, z toho vetsina s minimalnim poctem bodu. Otazky byli klasicky - integral, konvergence integralu v zavislosti na parametru, spocitat parciani derivace + totalni diferencial funkce, spocitat diferencial funkce zadane implicitne dvemi rovnicemi v urcenem bode.

U ustni jsem byl na dany termin jediny, vytahl jsem si nastesti dobrou otazku - vetu o implicitnich funkcich (co jsem slysel, tahle veta je asi pomerne popularni) & definici limity posloupnosti v metrickem prostoru + ukazat jeji jednoznacnost. Definici sem nemel naucenou, takze sem ji tam nejak tak vymyslel, s cimz mi doc. Rataj dost pomohl, vysledne me ohodnotil 32 bodu ze 40, + 20 z pisemne mi dalo dohoromady za 3.

Kazdopadne Rataj byl u ustni vpohode, nijak me tam netrapil, naopak me k te definici "popostrcil" a pak mi rovnou bez nejakyho prodluzovani dal za 3...
Martin__

Re: 21.6. - 28.6. pisemka + ustni - Rataj

Příspěvek od Martin__ »

Presne tak, u te pisemky 21.6. jsem vypadl a bylo to opravdu docela tezky... Ani ted 28.6. nas podle me moc nesetril, ale to uz jsem nastesti prolezl.

Jen by me zajimalo, pise na strankach, ze jak na pisemnou, tak na ustni je mozne mit tahak. Mels treba zkratkovite napsany zneni a definice na papire? Tech vet je pomerne hodne, dukazy nejsou slozity (az na vyjimky), ale mam strach, ze se mi budou plest zneni...
Martin__

Re: 21.6. - 28.6. pisemka + ustni - Rataj

Příspěvek od Martin__ »

Jen tak pro info, tahak neni mozne mit na ustni (coz je logicky, ale aspon jsem to zkusil :D ). Rataj je uplne v pohode, co jsem nevedel, v tom me popostrcil. Myslim si, ze nejvic dulezity je znat zneni a alespon principy dukazu, nejake formalni detailni dukazove orgie nejsou potreba.

Doporucuji se presne naucit zneni i tech jednoduchych definic, ja jsem se samozrejme naucil to slozity a jednoduchy preskakoval a dostal jsem jednoduchy otazky, ktery jsem vymejslel na miste :roll: Ale nakonec v pohode.
Odpovědět

Zpět na „MAI055 Matematická analýza II“