Fiala 3.6. a 16.6.2011

Pokračování předmětu MAI057 - speciální matice, determinanty, vlastní čísla, základy lineárního programování, aplikace lineární algebry.
Uživatelský avatar
Davpe
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 98
Registrován: 22. 9. 2010 16:07
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Fiala 3.6. a 16.6.2011

Příspěvek od Davpe »

Prvni termin:
1) Podobne matice
2) Sylvestruv zakon setrvacnosti
3) Pozitivne-definitni matice

Tady jsem mel chybu v dukazu Sylvestra, fiala se vas vetsinou snazi navest k chybe, abyste si ji sami nasli a opravili, coz se mi nepodarilo (opavdu se nevyplaci preskakovat ruzna pozorovani a tvrzenicka). Pak uz to je boj o trojku, kde jsem dostal vetu ze det(AB) = det(A)*det(B), kde jsem si o dukazu myslel, ze mu rozumim, ale pan Fiala me presvedcil ze mu teda fakt nerozumim :P

Druhy termin:
1) Adjungovana matice
2) Veta o pozitivne definitnich maticich (takove ty tri ekvivalence)
3) Ortonormalni baze

Tady uz to bylo v pohode, akorat jsem si spletl vety a dokazal jsem mu takovou tu vetu o pozitivni definitnosti blokove matice. :/ Jinak Fiala se v dukaze na ruzne veci pta, tak obcas zkuste zapremyslet, na co by se asi tak mohl zeptat. Oblek neni nutny, jen je treba vypadat slusne. Mne prosla bile kosile s kravatou a neriflove kalhoty (a sandale :D ale tech si mozna nevsimnul)
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Fiala 3.6. a 16.6.2011

Příspěvek od mykem »

21.6.2012 (žádná změna zřejmě neproběhla, tak proč zakládat nové téma)

1. Definice adju(n)govaný matice
2. Sylvestr a jeho zákon forem^2, který setrvává (formulace a důkaz, že)
3. Ortonormální blázen (okruh)

Zaslechl jsem tam i další otázky, ale žádnou, kterou by člověk nečekal (nebo by nebyla tady na fóru) - napadá mě akorát Cramerovo plavidlo.

Zkouška byla vcelku příjemná, hodnocení spíš z těch přísnějších. Musíte mít dobře definici, musíte umět i důkaz věty (pokud víte, o co tam jde, ale zrovna si nevzpomenete/zaseknete se, tak dostanete nápovědu a měli byste to zvládnout) :)

Sandále jsou vhodné.
Odpovědět

Zpět na „MAI058 Lineární algebra II“