Kučera - 26.5.

Pokračování předmětu MAI057 - speciální matice, determinanty, vlastní čísla, základy lineárního programování, aplikace lineární algebry.
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Kučera - 26.5.

Příspěvek od Jookyn »

Zaprvé Kučera měl asi 70minut zpoždění, byl někde v zácpě, takže jsme museli čekat.

A probíhalo to asi takhle: Chcete někdo dualitu? Ne. Tak zadal někomu Choleského rozklad a zbytku podobnost sym. matic (tu jsem měl já).

Moc mi nebylo jasný co chce, tak jsem mu tam napsal definici podobnosti, pak že mají podobný matice stejný vl. čísla, což jsem tam měl i trochu vysvětlený, ale to ho moc nezajímalo, celý to směřovalo k důkazu existence XDX^T, kde X je ortogonální a D diagonální. Str 326-328 Rohnových slidů (ikdyž nevim jestli to na přednášce nedokazoval jinak). Ten důkaz jsem bohužel nevěděl (kamarád ho tam měl trochu sepsanej, ale vrtal se mu v tom a našel tam nedostatky a taky neprošel).

Bylo nás tam 5, jeden dostal za 1 (ten měl ty rozklady) a zbylý 4 (z toho jsme tušim 3 měli podobnost a jeden rozklady) nás poslal domů, s tim že nám termín nezapočítá, že se mu nechce dneska dávat čtyřky, ale ani nechce slevovat ze svejch požadavků, aby to bylo dostatečný na trojku.

Nevim, jak probíhala zkouška v zimě, ale podle toho co jsem četl tady na fóru čekal jsem, že to bude větší pohoda (čemuž jsem přizpůsobil učení - teda spíš neučení, když důkazů jsem uměl opravdu jen pár).
venca
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 17. 10. 2008 07:25
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kučera - 26.5.

Příspěvek od venca »

a stačí se teda učit jen to, co na svých stránkách uvádí, že bude zkoušet?
Odpovědět

Zpět na „MAI058 Lineární algebra II“