Zk 28.5.

Pokračování předmětu MAI057 - speciální matice, determinanty, vlastní čísla, základy lineárního programování, aplikace lineární algebry.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Zk 28.5.

Příspěvek od Him »

Dostal jsem:

1] nutna a postacujici podminka diagonizovatelnosti matic (ty vety jsou dve, napsal jsem mu je obe a evidentne mu to udelalo radost ;-) )
2] definice kvadraticke formy, definice matice kvadraticke formy (rikali jsme si opet dvakrat, jednou pro R^n a jednou pro obecny VP V) + nejaka veta s kvadratickymi formami = Sylvestr (nevim, jestli chtel dukaz, ale prisel ke me tak rychle, ze jsem pomalu nedopsal tu vetu, rekl, ze je to OK a sli jsme dale)
3] prikladek: overeni, zda ma dana primarni a dualni uloha optimalni reseni - stacilo pouzit silnou vetu o dualite

jak dopadli ostatni nevim, dostal jsem 1
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
in5inity
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 12. 1. 2008 10:40
Typ studia: Informatika Bc.

Kolman Zk 28.5.

Příspěvek od in5inity »

Moje otázka:
- nutná a postačující podmínka diagonizovatelnosti.
- ptal se na charakteristický mnohočlen, to jsem nějak popletl.

Co jsem zaslechl další otázky:
- padalo tam hodně lineární programování (báze, věta o duálních problémech, přípustné řešení atd.)
- Kramerovo pravidlo.

Jinak radím Vám projít si pořádně záklaní pojmy a definice. Já na nich vyletěl.
Zvedavec

Re: Zk 28.5.

Příspěvek od Zvedavec »

Jak probíhá zkouška? Dík
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zk 28.5.

Příspěvek od Him »

Zvedavec: stejne jako v zimnim semestru.. Asi jsi vsak z paralelky Z, kdyz se ptas: Prijdes, dostanes vetu, definici nebo nejaky prikladek a takhle to probiha ve trech kolech, kdyz udelas vse mas jedna. Kolman je velice prijemny zkousejici, pokud neco nevis, tak se te k tomu snazi dovest. Ale asi jako u kazde zkousky na MFF, pokud nic nebudes vedet, tak tam budes dlouho sedet a "nevysedis" to ;-)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Zvedavec

Re: Zk 28.5.

Příspěvek od Zvedavec »

HIM: díky. a jak moc dbá na přesnost?
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zk 28.5.

Příspěvek od Him »

Zvedavec: Vsimne si vseho, takze je to jen ve tvem zajmu tam nemit chyby, to ze se o tom s tebou bavi vsak neni znameni, ze jsi na tom spatne..
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Odpovědět

Zpět na „MAI058 Lineární algebra II“