C# dobry napad?

Pokračování základního kursu programování pro studenty 1. ročníku bakalářského studia informatiky a učitelství informatiky. Výuka bezprostředně navazuje na předmět PRG030 Programování I výkladem dalších algoritmů a jejich programové realizace, postupů a technik užívaných při tvorbě programů. Posluchači se seznámi se základy objektového programování a práce v současných vývojových prostředích. Předpokládají se vstupní znalosti v rozsahu předmětu PRG030 Programování I.
Uživatelský avatar
ado21
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 29. 8. 2008 02:56
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

C# dobry napad?

Příspěvek od ado21 »

Zdravim,

vidi sa Vam jazyk C# ako vhodny napad na predmet Programovani II?
Who are you?
Uživatelský avatar
vektor
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 42
Registrován: 7. 1. 2007 16:59
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: C# dobry napad?

Příspěvek od vektor »

Je moderny (poucil sa z navrhovych chyb svojich predchodcov) a uzitocny (na jeho znalosti sa da zarabat). Programovani II uz nepozaduje jazyk s pedagogickymi vlastnostami ako je Pascal...
I ? Unicode
Uživatelský avatar
ado21
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 29. 8. 2008 02:56
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: C# dobry napad?

Příspěvek od ado21 »

v Programovani II sme pisali viacmenej iba algoritmy a pouzivali sme C#. Teda Topfer hovoril, ze mame pouzivat staticke medoty a triedy, co pokial mi je zname, porusuje principy OOP a C# je cisto OOP jazyk. Cele to malo za nasledok, ze sme C# znasilnovali na ulohy v Codexe i na hodinach a sme sa snazili algoritmitcke veci robit aspon nejako objektovo a pritom C# ako takemu sme sa venovali minimalne...

Znacne komplikovanie zadavanych uloh a prebrate znalosti C# by sa dalo naucil za 4 dni, co mi nepridu ako nejake vedomosti do praxe. Ulohy sa ovela lahsie a jednoduchsie zapisali v C++ ako v C#, co mi pride znacne kontraprodutivne...
Who are you?
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: C# dobry napad?

Příspěvek od Osiris »

ado21 píše:v Programovani II sme pisali viacmenej iba algoritmy a pouzivali sme C#. Teda Topfer hovoril, ze mame pouzivat staticke medoty a triedy, co pokial mi je zname, porusuje principy OOP a C# je cisto OOP jazyk. Cele to malo za nasledok, ze sme C# znasilnovali na ulohy v Codexe i na hodinach a sme sa snazili algoritmitcke veci robit aspon nejako objektovo a pritom C# ako takemu sme sa venovali minimalne...

Znacne komplikovanie zadavanych uloh a prebrate znalosti C# by sa dalo naucil za 4 dni, co mi nepridu ako nejake vedomosti do praxe. Ulohy sa ovela lahsie a jednoduchsie zapisali v C++ ako v C#, co mi pride znacne kontraprodutivne...
Účel předmětu Programování II překvapivě není naučit jazyk C#, ale naučit programování - z hlediska složitosti, datových struktur, různých jednoduchých algoritmů, nezávisle na jazyku. Tady nejde o znalost jazyka (jak ty říkáš znalost do praxe), ale o základní znalost výše zmíněných věcí. Pokud chceš znalosti z C# do praxe, tak si zapiš Jazyk C# a platforma .NET Předmět NPRG035. Takhle jsem to alespoň chápal já, když jsem Programování II studoval.
Osiris
Uživatelský avatar
ado21
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 29. 8. 2008 02:56
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: C# dobry napad?

Příspěvek od ado21 »

To bola reakcia na Vectora... Ale ako robit cisto nie OOP veci nasilu OOP a este staticke triedy a metody mi fakt pride trochu cudne. Myslim, ze pre predmet Programovani II by bol vhodnejsi C++ alebo nejaky Object Pascal. Nieco, co nie je vylucne OOP.
Who are you?
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: C# dobry napad?

Příspěvek od Tuetschek »

ado21 píše:To bola reakcia na Vectora... Ale ako robit cisto nie OOP veci nasilu OOP a este staticke triedy a metody mi fakt pride trochu cudne. Myslim, ze pre predmet Programovani II by bol vhodnejsi C++ alebo nejaky Object Pascal. Nieco, co nie je vylucne OOP.
A co Python :)?
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
ado21
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 29. 8. 2008 02:56
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: C# dobry napad?

Příspěvek od ado21 »

Tuetschek píše:A co Python :)?
To by bolo velmi fajn.... :)
Who are you?
Odpovědět

Zpět na „PRG031 Programování II“