Algoritmy a programovací techniky

Pokračování základního kursu programování pro studenty 1. ročníku bakalářského studia informatiky a učitelství informatiky. Výuka bezprostředně navazuje na předmět PRG030 Programování I výkladem dalších algoritmů a jejich programové realizace, postupů a technik užívaných při tvorbě programů. Posluchači se seznámi se základy objektového programování a práce v současných vývojových prostředích. Předpokládají se vstupní znalosti v rozsahu předmětu PRG030 Programování I.
kedrigern
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 5. 2009 20:48
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Algoritmy a programovací techniky

Příspěvek od kedrigern »

V pondělí (1. 6.) jdu na zkoušku z prográmka a učím se především z knihy Algoritmy a programovací techniky od pana docenta P. Töpfera. Nevíte někdo, co tam nejvýrazněji chybí? Na co jiného se zaměřit? Mám ze studnice a z netu postahované další zdroje a projdu je, ale není zdroj jako zdroj :).

Je jasné, že základy C# na které by se mohli psát.

No až jí dočtu a budu si jistý, že z ní vše umím, tak jí porovnám se sylabem, slidy a se vším na co si rozpomenu z přednášek a pak se to pokusím vypsat sem, ale kdyby někdo věděl už teď, tak budu vděný.
kedrigern
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 5. 2009 20:48
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Algoritmy a programovací techniky

Příspěvek od kedrigern »

Tak si odpovím...
Je tam vše, alespon jsem nenarazil na nic, co by chybělo. Tedy až na zkouškové příklady :-)...
marion
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 69
Registrován: 4. 10. 2008 11:05
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Algoritmy a programovací techniky

Příspěvek od marion »

Mi se osvědčilo projít Topferovy slajdy a když jsou tam popisované např. binární stromy, tak to podrobněji pochopit z nějakého materiálu, třeba z uvedených Algoritmů.
Musím uznat, že není dobré teorii podcenit, třeba zrovna mě dost zachránila. Písemka dopadla neslavně, ale nakonec jsem to vytáhla na té teorii. Dostala jsem dynamické programování a měla jsem předvést nalezení ideálního uzávorkování násobení n matic.
kedrigern
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 5. 2009 20:48
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Algoritmy a programovací techniky

Příspěvek od kedrigern »

Jo také to tak vidím. Slidy jsem projel, knihu pročetl... jdu tam za chvíli.
Odpovědět

Zpět na „PRG031 Programování II“