Zapocet u Holana

Pokračování základního kursu programování pro studenty 1. ročníku bakalářského studia informatiky a učitelství informatiky. Výuka bezprostředně navazuje na předmět PRG030 Programování I výkladem dalších algoritmů a jejich programové realizace, postupů a technik užívaných při tvorbě programů. Posluchači se seznámi se základy objektového programování a práce v současných vývojových prostředích. Předpokládají se vstupní znalosti v rozsahu předmětu PRG030 Programování I.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Zapocet u Holana

Příspěvek od Him »

Nevite nekdo, co za ulohy byva u Holana na zapoctove pisemce? (ma to byt nejaky programek v C# a naznacoval, ze se to bude vztahovat k 1. semestru)
Diky
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
vrtulex
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 2. 2008 22:41
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapocet u Holana

Příspěvek od vrtulex »

Holan mě sice primárně necvičí, ale na zápočtové písemce suploval, takže ji zadával. Jedná se většinou o nějaký docela jednoduchý algoritmus - nám ještě poradil docela dost, jak na to. Prý nejde o to, algoritmus vymyslet, ale dokázat, že v C# něco umíme naprogramovat. Takže bych se toho moc nebál.

Ale ve svých kruzích může Holan samozřejmě postupovat jinak...
Uživatelský avatar
the21st
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 23. 1. 2008 13:42
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapocet u Holana

Příspěvek od the21st »

Him píše:Nevite nekdo, co za ulohy byva u Holana na zapoctove pisemce? (ma to byt nejaky programek v C# a naznacoval, ze se to bude vztahovat k 1. semestru)
Diky
Nam dal vyhodnotit aritmeticky vyraz s cislami v lubovolnej sustave (2-10kovej)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zapocet u Holana

Příspěvek od Him »

the21st píše:
Him píše:Nevite nekdo, co za ulohy byva u Holana na zapoctove pisemce? (ma to byt nejaky programek v C# a naznacoval, ze se to bude vztahovat k 1. semestru)
Diky
Nam dal vyhodnotit aritmeticky vyraz s cislami v lubovolnej sustave (2-10kovej)
Tak obtiznost zavisi na volbe notace (jestli to je infixova, prefixova, postfixova), v jake notaci to tedy bylo? Diky
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zapocet u Holana

Příspěvek od Him »

vrtulex píše:Holan mě sice primárně necvičí, ale na zápočtové písemce suploval, takže ji zadával. Jedná se většinou o nějaký docela jednoduchý algoritmus - nám ještě poradil docela dost, jak na to. Prý nejde o to, algoritmus vymyslet, ale dokázat, že v C# něco umíme naprogramovat. Takže bych se toho moc nebál.

Ale ve svých kruzích může Holan samozřejmě postupovat jinak...
Tak aspon jedna dobra zprava dneska ;-)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
vrtulex
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 2. 2008 22:41
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapocet u Holana

Příspěvek od vrtulex »

To jako na 1,5 h? To je docela dost.
No, osobně bych to převedl do post-fixu (Shutting Yard Algoritm) a pak vyhodnotil... Vyhodnocovat post-fix je, řekl bych, triviální.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zapocet u Holana

Příspěvek od Him »

Jasne postfix je vyhodnoceny hned, k infixu jsem se jeste nedostal, takze nemuzu soudit.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapocet u Holana

Příspěvek od hippies »

infix je metodou rozdel a panuj taky naprosto zadarmo;)
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
vrtulex
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 2. 2008 22:41
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapocet u Holana

Příspěvek od vrtulex »

Jen člověk musí hledat to znamínko... což tak těžký není... leč SHA + postfix mi přijde mechaničtější
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zapocet u Holana

Příspěvek od Him »

@Hippies, VrtuleX: zkousel jsem uz oboje a ve stresu bude zrejme lepsi reseni VrtuleX; to reseni pomoci "rozdel a panuj" ma jistou estetickou krasu ;-)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zapocet u Holana

Příspěvek od Him »

Tak dnes bylo zadani: Mate dlouhe cislo v 10 kove soustave (nevejde se do ciselneho datoveho typu, ale vejde se do promenne string - pozn. pocet znaku ve stringu je obrovsky v C#) a mate byt schopni ho prevest do jine soustavy (2-10 kove).

Je to dost podobne tomu, co bylo v zapoctovem testu v zimnim semestru, jen tu nejsou potreba spojaky *diky bohu ;-)*
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Odpovědět

Zpět na „PRG031 Programování II“