Kučera -- 7.6.

Úvodní přednáška o základních typech algoritmů a datových strukturách potřebných pro jejich implementaci.
paulie
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 18
Registrován: 4. 1. 2010 23:33
Typ studia: Informatika Mgr.

Kučera -- 7.6.

Příspěvek od paulie »

Ahoj!

Dnes dával na výběr mezi důkazem Dijkstry a algoritmy na minimální kostru + dokázat dolní odhad složitosti třídění (jestli jsem se nepřeslechl). V druhé části chtěl mj. AVL stromy, hloubku ČČ stromů (i s konstantou) a další jeho klasiky (viz předchozí příspěvky, už si nevzpomínám).

PS: doporučuju vzít si tam knížku, než se na mě dostala řada, málem jsem si ukousal nehty...
Houska
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 12. 2008 16:25
Typ studia: Matematika Bc.

Re: Kučera -- 7.6.

Příspěvek od Houska »

Ja jsem sel radsi jako druhej ikdyz jsem nevedel do ceho jdu abych tam nemusel cekat.
Kucera naprosto v pohode, dukaz Dijkstry se asi vyplati naucit fakt dobre, protoze podle me ve vsech terminech co zatim byli stacil. Ten dukaz projel tak do pulky pak to jen tak prejel ocima a zeptal se me jestli kdyz vezmu nejakou permutaci a vlozim ji postupne do binarniho stromu tak ci ji dostanu jednoznacne z toho stromu zpet, staci nakreslit a je to hned videt ze to az na vyjimky clovek nedostane a pak se v tom trochu rejpal a ptal se na ruzny pripady stale kolem tech permutaci(kdy ji z toho dostanu, jestli poznam posledni prvek ty permutac atd...), coz bylo docela v pohode, nakonec me poslal pro index a odesel jsem s jednickou.
Odpovědět

Zpět na „TIN060 Algoritmy a datové struktury I“