Zápisky z přednášek Kučery ke stažení

Úvodní přednáška o základních typech algoritmů a datových strukturách potřebných pro jejich implementaci.
Lord_Bobo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 5. 2010 21:41
Typ studia: Informatika Bc.

Zápisky z přednášek Kučery ke stažení

Příspěvek od Lord_Bobo »

Zdravím, přes semestr jsem sepisoval přednášky Kučery (ADS) do LaTeXu, tak se tady o ně s vámi podělím (ke stažení jsou samozřejmě v PDF):
http://www.ms.mff.cuni.cz/~husakr/
Nejsou tam teda úplně všechny (to možná časem aktualizuji), ale i tak myslím, že poslouží dobře :)
IvanHoe
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 5. 2010 18:04
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zápisky z přednášek Kučery ke stažení

Příspěvek od IvanHoe »

Ahoj, prosím oprav si na začátku 3. stránky třetí podmínku RB stromu:

- jakakoliv cesta z korene do listu nebo do vrcholu s 1 synem mus obsahovat stejny
pocet cervenych vrcholů

má tam být "černých" místo "červených". Jinak by totiž mohl být celý strom černý, a pak by každý binární strom byl RB strom. Mě to furt vrtalo hlavou, pak mi kamarád poradil že tam je "černých" :D

Jinak pěkné zápisky, díky za ně!
IvanHoe
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 5. 2010 18:04
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zápisky z přednášek Kučery ke stažení

Příspěvek od IvanHoe »

A ještě něco,

na stránce 12 máš algoritmus 13.3 a 13.4. Podle mě jde o jeden a tentýž algoritmus (Algoritmus kritické cesty, kde si nejdříve uděláme topologické uspořádání). Ve 13.4 je jen rozepsáno ono dynamické programování, o kterém se zmiňuješ ve 13.3.
Lord_Bobo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 5. 2010 21:41
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zápisky z přednášek Kučery ke stažení

Příspěvek od Lord_Bobo »

Ahoj,

jsem rád, že se líbí :)

Díky za upozornění. Tohle byla teda pořádná bota :D doufám, že jsem jich tam nenasekal víc (minimálně jsem tam teda někde měl "log n" místo "n log n", ale to už je taky zpravené). Opravil jsem to, udělal jsem i trochu pořádek v tom Algoritmu kritické cesty. Nn, ty zmatené tři řádky pod obrázkem 12 na str. 13 se týkaly samotného algoritmu na topologické uspořádání, už jsem je ale nahradil celým algoritmem. Co se týče toho dynamického programování, dal jsem tam odkaz na stránku v Algovizi (samotná scéna v appletech ještě nefunguje).

Ty aktualizované zápisky jsou na stránce jakožto verze 0.8
Odpovědět

Zpět na „TIN060 Algoritmy a datové struktury I“