Kučera 24.5.2010

Úvodní přednáška o základních typech algoritmů a datových strukturách potřebných pro jejich implementaci.
rumlcajs
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 10. 2. 2010 17:25
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Kajetánka/ Semily
Kontaktovat uživatele:

Kučera 24.5.2010

Příspěvek od rumlcajs »

Zkouska je podle me v pohode. Prislo nas tam asi 8 dva odesli po prvni otazce s jednickou, jeden po doplnujici s 2 a ja po doplnujici s 3. Co jsem jsem zaslechl, tak z tech co to nedali tak to jeden vzdal a jeden se zamotal v dukazu Dijkstry. Ale nemyslim si, ze by to byl velky problem.

Prvni otazkou, kterou dal vsem, byla prumerna hloubka BST. Nechtel pry upravovani vzorcu, chtel hlavne myslenku ... Kdo to mel, sel za jedna domu, kdo ne (jako treba ja) dostal dalsi otazku.

Doplnujici otazka byla Dijkstra a pak jsem snad zaslechl Bellman-Forda. Hlavne chtel vysvetlit dukaz spravnosti. Kdyz byl problem i s tim, tak se uz primo ptal na veci typu: "kdyz vlozis do AVL stromu, tak kolik se max muze pokazit vrcholu? a kolikrat musis rotovat? a kdyz odebiras, tak kolik se zase pokazi?" ... jo jeste jsem zaslechl hloubku RB stromu.

Jinak ja v podstate moc nerekl a nabidl mi 3 bez prace, tak jsem to vzal. Jinak kdyz si to clovek aspon jednou vsechno precte nemel byt problem to dat. Kdyz chce clovek 1, tak staci umet tech par dukazu ...

PS: piste vase zazitky z vasich zkousek, at ostatni vi do ceho jdou :)
Odpovědět

Zpět na „TIN060 Algoritmy a datové struktury I“