Mareš XOR Hric

Úvodní přednáška o základních typech algoritmů a datových strukturách potřebných pro jejich implementaci.
marion
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 69
Registrován: 4. 10. 2008 11:05
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Mareš XOR Hric

Příspěvek od marion »

Zdravím,
tak jsem ve středu absolvovala první přednášku ADS1 u Martina Mareše a dle očekávání měl velice poutavý a srozumitelný výklad. Jenže: Netuším jaká je kapacita poslouchárny, ale tentokrát byla opravdu nedostačující. Lidi seděli na oknech, ve dveřích, na schodech, všude... nemusím asi psát, že po několika minutách tam bylo docela nedýchatelno, navíc se každý tísnil na svém těžce vydobytém místě.
Začala uvažovat o Hricově přednášce, která je ale bohužel v ten nešťastný pátek. Nicméně tak obrovská účast má určitě nějaké své opodstatnění. Napadly mě dva důvody. První je onen pátek, kdy už spousta mimopražských chce jet domů a druhý důvod je podle mě pověst. Spousta lidí znalo MJ-e už na střední a protože vědí, jaký je to skvělý nejen přednášející, chtějí chodit na jeho přednášku a pochopitelně ti, kteří přišli na matfyz bez nějakých předešlých kontaktů, si nechají poradit od nových spolužáků.
Prošla jsem si anketu a k panu Hricovi tam převažovaly spíše negativní ohlasy kvůli nedostatečně hlasitému přednesu a nepřehledných slidech. Mnoho jsem od té přednášky neočekávala, ale šla jsem se na ni podívat. Byla jsem mile překvapena, protože přednášející si vzal mikrofon a bylo vidět, že si je vědom neslavného výsledku ankety a snaží odstranit nedostatky. Slidy jsou bohužel psané ručně, takže čitelnost je horší, jsou prý k dispozici na webu. No nicméně mám z této přednášky dobrý pocit. Každému samozřejmě vyhovuje něco jiného, pro mě byl výklad srozumitelný a předčil očekávání.
Asi obětuju volný pátek a zapíšu si tuto přednášku. Nehodí se mi žádné její cvičení, proto se chci zeptat vyšších ročníků, jestli má někdo zkušenosti se cvičením, které patří pod jiného přednášejícího. Je to moc velká nevýhoda?
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Mareš XOR Hric

Příspěvek od hippies »

Na to se mas nejlepsi zeptat primo Hrice, ostatne jestli je to jako za nas, tak zapoctova pisemka je hromadna a zadani je od prednasejiciho.
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mareš XOR Hric

Příspěvek od Ellrohir »

já osobně jsem byl u pana Hrice na jedné přednášce ADS II, nic jsem z ní neměl a začal radši chodit ke Kučerovi...a když jsem se pak chtěl z Hricových slidů učit na zkoušku, tak mi to taky moc nešlo, protože louskat něčí rukopis je práce navíc oproti čtení z krásně napsaného .pdfka...
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Mareš XOR Hric

Příspěvek od QZuzka »

Ellrohir píše:já osobně jsem byl u pana Hrice na jedné přednášce ADS II, nic jsem z ní neměl a začal radši chodit ke Kučerovi...a když jsem se pak chtěl z Hricových slidů učit na zkoušku, tak mi to taky moc nešlo, protože louskat něčí rukopis je práce navíc oproti čtení z krásně napsaného .pdfka...
:) já jsem viděl Kučeru přednášet naživo jednou a ráda jsem zůstala na Hricovi, který mi přijde docela srozumitelný... A má docela konzistentí přístup ke zkoušení... (nevím, jestli Kučera opravdu zkoušel bez důkazů, jak se říká... ale důkazy u Hrice na té zkoušce, kde jsem byla byly docela vymyslitelné) K Hricovým slajdům (minimálně pro ADSII) existuje asi dva roky starý přepis, který sice obsahuje chyby, ale zase je čitelný..
Germoe
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 34
Registrován: 28. 5. 2008 15:40
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Mareš XOR Hric

Příspěvek od Germoe »

Asi záleží na tom jak rozdílné bude tempo Hrice oproti Marešovi... My měli alternativy Hric/ Kučera a Kučerovo tempo bylo třikrát pomalejší, takže cvičení k jeho přednášce by asi bylo na Hrice nedostatečné... ale záleží i na cvičícím... já měl vloni Majerecha a ten nám na prvním cvičení řekl, že podle něj se na MFF přednáší ADS úplně blbě a že cvičení bude vypadat podle toho, jak si tu výuku představuje on...

Jinak někde existuje i přepsaná verze Hricových slajdů (teď nemohu najít kde, tak ji dočasně dávám na http://honza.imatejka.cz/100384636-f46.pdf) - neprobrali jsme z toho souboru vše, ale zase jsem si nemusel dělat téměř žádné poznámky... A minimum, které mi stačilo ke zkoušce (nejen na ADSI) nalezneš na http://honza.imatejka.cz
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mareš XOR Hric

Příspěvek od Ellrohir »

QZuzka píše:nevím, jestli Kučera opravdu zkoušel bez důkazů, jak se říká...
nezkoušel :P ...resp. je možné, že by někomu dal trojku i bez zvládnutí toho kterého důkazu, kdyby uměl "dobře" všechnu ostatní teorii, ale rozhodně důkazy zkouší a ptá se na ně
vrtulex
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 2. 2008 22:41
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mareš XOR Hric

Příspěvek od vrtulex »

Kdyžtak se před zkouškou koukni na nějaké Hricovy příklady (má je na webu a nejsou psané rukou). Přišlo mi, že pár věcí na přednášce moc nezdůrazňoval a probíral v podstatě jen na svém cvičení (například silně souvislé komponenty), což mohlo být u zkoušky drobné překvapení...
Odpovědět

Zpět na „TIN060 Algoritmy a datové struktury I“