2KA

Základní přednáška z teorie jazyků a automatů. Důraz je kladen na seznámení se základními pojmy a fakty (konečné a zásobníkové automaty, Turingovy stroje, regulární, bezkontextové a kontextové gramatiky).
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

2KA

Příspěvek od Donarus »

nazdarek.. nemate nekdo nejake smysluplne materialy, z kterych by se daly do hloubky pochopit 2KA ?? :D ja s tim fakt mam z tech slidu problem a google mco nepomaha .. holt jsem pul roku nevnimal a ted mam co delat na posledni chvili :D
beny
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 1. 2008 12:51
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 2KA

Příspěvek od beny »

Ahoj!
Muzes zkusit Automaty a gramatiky od Chytila, kde je toho trochu vic nez na slajdech a znovu je tam ten dukaz ze slajdu. Kazdopadne bych necekal, ze by se nekoho ptal zrovna na 2KA, clovek jako priklad stejne vetsinou dostane napsat kontextovou gramatiku a neco k tomu dokazat.
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 2KA

Příspěvek od Donarus »

abysme si rozuemli, tak ja hlavne potrebuju ten prevod 2KA->KA .... to nemuzu vycist - ani chytila... jinak ty ostatni veticky, definicky a dukaziky jsou pochopitelne i ze slidu...


EDIT: ted me tak napada, ze misto toho velkomanstvi by uplne stacilo trochu do hloubky vysvetlit to tvoreni tech prechodovych posloupnosti (posledni slide na lecture03) :)
Návštěvník

Re: 2KA

Příspěvek od Návštěvník »

No navic ty 2KA taky zkousi...viz. zkouska z 9.6.2009
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 2KA

Příspěvek od Donarus »

predstav si, ze prave ten prispevek me inspiroval k napsani toho meho :)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 2KA

Příspěvek od Him »

Donarus: nedohledal jsi to nakonec pls? Tahle cast prednasky je nejaka zmatena.. priklad 2KA je podle me spatne napsany a ten zbytek lustim :)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 2KA

Příspěvek od Donarus »

no nikde jsem nic nenasel a se vsema, s kterejma jsem se bavil, tak vsichni to resi tak, ze umi teorii, ale prklad - ten neumi... :/ coz je podle me uplne nanic... vsichni radi at to takhle udelam, ze za 3 dostanu i bez prikladu... uz jsem rezignoval a asi to tak udelam, protoze zse slidu (ani chytila) se ten priklad nevyresi a na netu neni nic kloudneho.... ale proc se to pak ucime, kdyz to nikdo nechape :) A pokud chape, tak se s nama nepodeli :)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 2KA

Příspěvek od Him »

Donarus: mluvis ted o nejakem konkretnim priklade -- o tom ze slajdu nebo o tom na pisemce? Jinak souhlas bez porozumneni je to k nicemu
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 2KA

Příspěvek od Him »

Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 2KA

Příspěvek od Donarus »

OOOOOOOO.... tohle jsem potřeboval - děkuju děkuju :)
peci1
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 1. 2009 20:08
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 2KA

Příspěvek od peci1 »

Ahoj, nasel jsem dalsi link, kde je prevod 2KA->KA vysvetlen (byt jen na priklade).
http://www.math.nmsu.edu/hist_projects/2DFA.pdf
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 2KA

Příspěvek od Jookyn »

peci1 píše:Ahoj, nasel jsem dalsi link, kde je prevod 2KA->KA vysvetlen (byt jen na priklade).
http://www.math.nmsu.edu/hist_projects/2DFA.pdf
404 - Not Found...
Niel Jackob

Re: 2KA

Příspěvek od Niel Jackob »

asi jsem nasel nejakou cache pro ten dokument, snad je to ono ... http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/su ... 1.142.4149
peci1
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 1. 2009 20:08
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 2KA

Příspěvek od peci1 »

Diky za cache ;)
Odpovědět

Zpět na „TIN071 Automaty a gramatiky“