Skuska 9.6.2009

Základní přednáška z teorie jazyků a automatů. Důraz je kladen na seznámení se základními pojmy a fakty (konečné a zásobníkové automaty, Turingovy stroje, regulární, bezkontextové a kontextové gramatiky).
mawek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 2. 2009 01:17
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Skuska 9.6.2009

Příspěvek od mawek »

Zdar, bol som dnes na skuske z automatov, prva cast bola pomerne jednoducha - test pozostaval z otazok ktore uz na fore su, mozno nejake 3 boli nove, takze ak si prejdete vsetky testove otazky ktore tu su a hlavne tie ktore su v studnici tak by ste mali prejist cez prvu cast v pohode. Druha cast ma docela zaskocila pretoze som dostal ulohu ktoru som tu este nevidel a typek co sedel predo mnou mal tiez nejaku blbost(Mal tam nejake bludisko ci co a zhora vraj padali nejake gulky a ked prisli na nejake rozcestie tak to niekde spadlo a potom sa to rozcestie nejako preklopilo a trebalo v tom najist nejaky automat.. moc si z toho nepametam lebo som bol dost zosraty zo svojej ulohy:) ). Ja som mal zostavit dvojcestny automat ktory prijima slova u takze ze uur patri L. Alebo take nieco a mal som dokazat ze to je regularne. Teda som mal dokazat tu vetu ze dvojcestne automaty prijimaju prave regularne jazyky.. Tak som to nejako napisal, dokazal, napisal som este nerodovu vetu, definoval som dvojcestny automat a vselicomozne na co som si len spomenul aby som zaplnil papier. K ulohe ako takej som si ani neskrtol lebo dvojcestne automaty som sa velmi neucil. Tak sa ma na ustnej spytal co chcem za znamku, povedal som ze trojku, spytal sa ma este nejaku blbost co som tam mal zle, tak som si to opravil, este raz sa ma spytal ci mi staci troja a spokojny som odisiel:)
Odpovědět

Zpět na „TIN071 Automaty a gramatiky“