Předtermín

Základní přednáška z teorie jazyků a automatů. Důraz je kladen na seznámení se základními pojmy a fakty (konečné a zásobníkové automaty, Turingovy stroje, regulární, bezkontextové a kontextové gramatiky).
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Předtermín

Příspěvek od Him »

Jak dopadl předtermín z automatů? Nenapínejte mě :)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Předtermín

Příspěvek od Donarus »

slysel jsem, ze z 20ti prolezli skrze pisemnou 4 .. kolik z nich alo ustni netusim .. :) Ja tam ale nebyl, takze to berte jako nepotvrzenou informaci...
HonzaK
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 71
Registrován: 28. 9. 2007 17:36
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Předtermín

Příspěvek od HonzaK »

Ahoj,
ja tam byl... :) ...a prosel - 4 z 20 je urcite prehnany. Celkem nas tam na Automaty bylo asi 13, nebo 14, testem nas proslo minimalne 5 (to jsem si jisty), ale mozna i vic.
Na druhe strane o 5 jiste vim, ze neprosli, zbytek si nepamatuji, ale vychazi to tedy tak nejak pul na pul.
Na ustni jsem sel hned jako druhy, takze navim, jak se tam darilo ostatnim, ale rekl bych, ze z ustni casti uz vetsinou clovek projde.

Co se tyce otazek v testu, tak opet se vyskytly takove, ktere jsou tu na foru uz prezentovane, ale byly asi i nejake nove, napr. jaky jazyk rozpoznava automat, ktery
je definovan skoro stejne jako ZA, ale u def. prechodove funkce je misto hvezdicky u Y krizek (takova zaludnost testujici (ne)pozornost :roll: ).
Celkove mi to neprislo zas tak hrozny, ale urcite je to neprijemnejsi cast zkousky, no...
Plati klasicke rady - pozorne cist a jeste poradneji rozmyslet o kazde odpovedi zvlast.

V dalsi casti jsem dostal prevest regexp na NKA, definovat regularni jazyky a rict a dokazat vety, ktere zarucuji moznost prevodu regexpu na automat (tam staci dokazat uzavrenost RJ na sjednoceni, zretezeni a iteraci, dukazy staci v te podobe, jak jsou ve slajdech). Jak jiz bylo tady na foru nekolikrat opakovano, doc. Bartak docela lpi na detailech, ale kdyz neco chybi nebo je nepresne, tak da cas i moznost to doplnit/opravit behem ustniho, aniz by to melo nejake (vetsi) nasledky :) .
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Předtermín

Příspěvek od Him »

A otázky byly podobné těm z minulých let?
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
HonzaK
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 71
Registrován: 28. 9. 2007 17:36
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Předtermín

Příspěvek od HonzaK »

Him píše:A otázky byly podobné těm z minulých let?

Co se testu tyce, tak par novych asi pribylo (to soudim podle toho, ze jsem je tady na foru nevidel :) ), ale rozhodne tak polovina jich uz tady nekde je...
Nektere byly i z te ukazkove verze, co ma doc. Bartak na strankach: http://kti.mff.cuni.cz/~bartak/automaty/assets/test.pdf

Co se tyka druhe casti, tak tam podle byly opet jen ty co v minulych letech (napr. ten muj prevod regexpu na NKA urcite novy nebyl), ale nemuzu to tvrdit s jistotou, nevim
o vsech ostatnich lidech, co v druhe casti dostali...
Odpovědět

Zpět na „TIN071 Automaty a gramatiky“