[zk] 26.06.07 - 14:00

Základní přednáška z teorie jazyků a automatů. Důraz je kladen na seznámení se základními pojmy a fakty (konečné a zásobníkové automaty, Turingovy stroje, regulární, bezkontextové a kontextové gramatiky).
Termin 26.06.07 - 14:00

[zk] 26.06.07 - 14:00

Příspěvek od Termin 26.06.07 - 14:00 »

Takze, dnes som bol na tom poobednajsom termine pre zmenu a ako sa zda, vyspat sa oplati - mam za 2.

Bartak si ale asi uvedomil, ze dat test, ktory bol pred tyzdnom, sa nevyplati, takze zostavil scasti novy (aspon niektore otzaky som predtym nevidel). Dokonca tam vraj dal nieco, co bolo len na prednaske, v slidoch nie :( Kazdopadne som to ledva presiel s 19 bodmi, ale vyhodil na tom asi tak 2/3 ludi. Tu je link na rozne nahlady na test, bohuzial v mizernej kvalite - fotene mobilom. Snad to niekomu pomoze:

http://www.oskee.wz.cz/stranka/oskee.php?id=1182796373

Na zostavenie spravnych odpovedi som nemal moral, snad sa toho niekto ujme (pozor, ten test, co je nafoteny, nie je moj, ale taky, co nepresiel, takze tie zaskrtnute moznosti brat s rezervou). Rozhodne doporucujem pozriet aj 11. slidy, hlavne linearne jazyky a automaty a nie preskocit to, ako ja :)

Na priklade sa ale potvrdilo, ze je tam par zadani, ktore sa opakuju, takze napriklad som dostal to, co som mal vcera (25.06.) - zadanie prikladu je niekde par topicov nizsie (gramatika a^ib^jc^k atd.). Doporucujem pozriet forum modry.matfyz.atd... (link na wiki.matfyz).

Lovu zdar v cervenci ;)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

no vcera som tam bol aj ja a zasa letel:( mam posledny pokus a kedze to mam zapisane 2.krat musim to nutne dat :(

onot o vyzeralo asi tak, ez tam bolo teda tych 30 ludi, mozno nejaky 1 co s prihlasil navyse mailom. a kviz spravilo 7 ludi a 3 este dal co mali 18 bodov sancu... bolo nas asi 10 co sme ostali na 15 bodoch, par nesastnych malo 17 ...

ale je to dost uchylne sme tam, ze ak nedate rovnost, musite dat nerovnost a take... cize aj ked viete, ze to nie je rovne ale nedate, ze to je nerovne, tak to v zasade akoze neviete... a bacha na rovnost, z ktorej vyplyvaju podmnoziny... (ak A je rovne B, tak A je nad i podmn B)

pripadne co bolo dost osuk bolo, ze pri L+ ste tie mnoziny {u<sup>i</sup>| u∈L, i ≥ 0, pripadne 1} museli vylucit stylom, ze pre 0 to neplati, lebo L nemusi obsahovat pradne slovo a 1 preto, ze L moze obsahovat prazdne slovo a potom aj L* - λ nie je spravne, lebo v L moze byt prazdne slovo a tak i v L+

tak drzte palceky, lebo aj ked ma matfyz prestal bavit, vyletiet zasa enchcem...
Odpovědět

Zpět na „TIN071 Automaty a gramatiky“