zkouska 18.6.

Základní přednáška z teorie jazyků a automatů. Důraz je kladen na seznámení se základními pojmy a fakty (konečné a zásobníkové automaty, Turingovy stroje, regulární, bezkontextové a kontextové gramatiky).
hannah
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 29. 5. 2006 17:10

zkouska 18.6.

Příspěvek od hannah »

Na dnesni test prisli vsichni opravdu dobre pripraveni, takze vsichni to napsali a vetsina na skoro plny nebo plny pocet bodu. Vysledkem bylo, ze vetsi vahu na vyslednou znamku mela ustni cast, kde byl klasicky priklad a vety s dukazy... A jak upozornil Bartak, ani 29 bodu z testu neznamena jistotu znamky, pokud je ta druha cast opravdu katastrofa....
Uživatelský avatar
Lucas
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 1. 2007 20:34
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od Lucas »

noo .. tak ja som mal tych 29 bodov, myslim ze moja druha cast nebola vyslovene katastrofalna. No ale nemal som dokaz pumping lematu pre BKJ, a gramatike ktoru som napisal pre {ww|w patri {a,b}* } som vobec nechapal. (proste som ju mal len v hlave) A nakoniec si to cele zopakujem. :(
A co viem, tak vacsina tych co mali ten isty priklad letela so mnou..
A co sa tyka testu.. mohol by ho uz zmenit, pretoze takto je uplne k nicomu.
Hele mozku, nemáš rád mně a ja zas tebe. Ale tohle musíme udělat a pak tě vyřídim jedním pivem.
MIKI
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 10. 12. 2004 22:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MIKI »

Typnem si, ze prvy odovzdaval ten test do 5 min. :twisted:
Hold, je to zle, ked sa objavi uplny test. :roll:
MOTTO-1: Nieje dôležité vedieť ale pochopiť!!!
MOTTO-2: Neuč sa!!! Život ťa naučí. Mňa naučil, že sa mám učiť.
HonzaC

Příspěvek od HonzaC »

Do pěti minut určitě ne, myslím, že první odevzdal po necelé půlhodině... Ale i tak muselo být doc. Bartákovi vše jasné, protože skoro všichni měli nad 25 bodů.

Já osobně dostal ve druhé části převod regulárního výrazu na KA + klasicky formulovat a dokázat použité věty a definice. Napsal jsem Kleenovu větu včetně důkazu a pak uzavřenost regulárních jazyků na sjednocení, zřetězení a iteraci. K tomu jsem měl vždycky jen řádek toho, co jsem považoval v těch důkazech za zásadní (víc jsem neuměl) - doc. Barták k tomu napsal velké otazníky a zeptal se, jestli to chci opravit, nebo mi stačí dvojka. Dvojka mi stačila a pže jsem odevzdal před hromadným ukončením v 1000, byl jsem po asi 100 minutové anabázi pryč a mohl jít dospat deficit.

Krom toho vím o zadání 2. části: sestrojení KA, sestavení kontextové gramatiky (což je hnus, neb na to není jasný postup).

Zkouška podle mého názoru určitě z těch těžších (alespoň v současné podobě)...
Odpovědět

Zpět na „TIN071 Automaty a gramatiky“