Vomlelová ZK 27.7.2021

Základní přednáška z teorie jazyků a automatů. Důraz je kladen na seznámení se základními pojmy a fakty (konečné a zásobníkové automaty, Turingovy stroje, regulární, bezkontextové a kontextové gramatiky).
T E S S

Vomlelová ZK 27.7.2021

Příspěvek od T E S S »

Písemná část na Moodlu, podobná jako všechny předchozí termíny - 12 otázek, na projití k ústní zkoušce je potřeba 7/12. Po projití všech minitestíků, které jsou na Moodlu, se to dá bez problémů zvládnout, protože se otázky dost opakovaly. Nemuseli jsme být ani na Zoomu, prostě pouze vyplnit Moodle test. Pokud jste však s něčím nesouhlasili (nějakým svým výsledkem), nebo měli nějaký problém, tak se na Zoom dalo připojit na konzultaci, případně konzultovat mailem.
K ústní části měla připravené papírky s tématy - já si vytáhla číslo 15. Uzávěrové vlastnosti CFL a deterministického CFL - homomorfismus a inverzní homomorfismus. Tedy chtěla vyloženě jenom ty homomorfismy - žádné jiné. Dala času na přípravu v podstatě kolik jsme potřebovali. Seděli jsme tam rovnou všichni (byli jsme celkem čtyři) a psali jsme si přípravu na papír a až jsme měli, tak na zavolání přišla. Všichni jsme tam seděli nějakých 50 minut. Já na ten papír napsala vše co jsem mohla, jenom jsem si nemohla vzpomenout na důkaz inverzního homomorfismu u deterministických bezkontextových, takže jsem dostala hezkou dvojku.
Odpovědět

Zpět na „TIN071 Automaty a gramatiky“