Problém s glibc

Samostatné vypracování náročnějšího programu v libovolném programovacím jazyce (obvykle v jazyce C++) a příslušné vývojové a uživatelské dokumentace jako završení výuky individuálního programování. Tento program se může stát základem pro individuální projekt požadovaný k bakalářské zkoušce z informatiky. Zápočet bude udělen za vypracování detailní specifikace a předvedení rozpracované verze díla.
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Problém s glibc

Příspěvek od Eubie »

Zdravím všechny ( hlavně linuxáky ),
moje aplikace mi hází následující error:

Kód: Vybrat vše

[bencik@sol10 VER0.4e]$ ./bin/create_bows -bow_paths exp/Bow_Paths.txt -bow_dir exp/BOWs -doc_list webcoll.doclist
*** glibc detected *** corrupted double-linked list: 0x00000000005f00c0 ***
......Aborted
[bencik@sol10 VER0.4e]
Já osobně knihovnu glibc se svým kódu nepoužívám ( nevím ani co přesně dělá ), tyto potíže se vyskytly až do doby, kdy moje aplikace uměly komprimovat - tedy začaly používat knihovnu zlib. Tu bych si ale dovolil považovat za fault-proof, neboť 1/ mám nejnovější verzi 2/ na WIN funguje naprosto v pohodě a žádnou chybu jsem za celej testovací provoz nezaznamenal. Přejít na WIN server nemůžu a proto bych se chtěl se zoufalstvím v očích zeptat: nevíte někdo, jak se podobnej error řeší?
Za případnou odpověď děkuju:)
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Odpovím si sám. Tento bug se projevuje jen na některých architekturách a nesouvisí s bugem v glibc, ale v mém kódu. Kdyby někdo řešil stejný problém doporučuji valgrind s přepínačem -tool=memcheck.
Uživatelský avatar
macbeth
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 201
Registrován: 11. 2. 2005 14:48
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: PPraha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macbeth »

Njn, valgrind je dobra vec... ale z tych mojich memory leaks mi naskakuje husia koza :oops:
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Jo, s těma sem si taky užil:)

Nezná náhodou někdo software podobnej valgrindu na Win? Purify od IBM má nějakej podělanej License Key Manager a nechce mi jet.
Odpovědět

Zpět na „PRG033 Ročníkový projekt - specifikace“