Velka specifikace

Samostatné vypracování náročnějšího programu v libovolném programovacím jazyce (obvykle v jazyce C++) a příslušné vývojové a uživatelské dokumentace jako završení výuky individuálního programování. Tento program se může stát základem pro individuální projekt požadovaný k bakalářské zkoušce z informatiky. Zápočet bude udělen za vypracování detailní specifikace a předvedení rozpracované verze díla.
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Velka specifikace

Příspěvek od Eubie »

Ahoj kolegove,
chtěl jsem se zeptat těch z vás, kteří už jsou ve stádiu psaní velké specifikace, estli k tomu neexistuje nějaká předloha, co kam napsat. Když jsem poslouchal svojeho vedoucího RP, padaly slova jako moje inicály, odkazy na literaturu, motivace problému, obsah dokumentu (rozuměj dokumentu se specifikací) atp. Takže mam takovej pelmel, co všechno by v tom asi mělo bejt, ale zároveň to má bejt "na úrovni". No a já nevim, jak ten pelmel poskádat do "na úrovni".
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Velka specifikace

Příspěvek od gASK »

Eubie píše:Ahoj kolegove,
chtěl jsem se zeptat těch z vás, kteří už jsou ve stádiu psaní velké specifikace, estli k tomu neexistuje nějaká předloha, co kam napsat. Když jsem poslouchal svojeho vedoucího RP, padaly slova jako moje inicály, odkazy na literaturu, motivace problému, obsah dokumentu (rozuměj dokumentu se specifikací) atp. Takže mam takovej pelmel, co všechno by v tom asi mělo bejt, ale zároveň to má bejt "na úrovni". No a já nevim, jak ten pelmel poskádat do "na úrovni".
Na stránkách jednoho z vedoucích RP jsem viděl poměrně obsáhlý dokument popisující požadovanou strukturu a obsah - tedy to co ty chcceš. Bohužel už nevím, který to byl a nechce se mi to teď hledat. Třeba ten, kdo ho má, si vzpomene a napíše sem odkaz? :wink:
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Díky za odpověď, pro další zájemce přikládám odkaz:
http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~ondra/ ... fikace.doc
Uživatelský avatar
macbeth
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 201
Registrován: 11. 2. 2005 14:48
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: PPraha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macbeth »

dik. a keby niekto mal nieco hotove, tiez to tu mozete postnut, ved inspiracie nikdy nie je dost, nie? :)
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krystof »

macbeth píše:dik. a keby niekto mal nieco hotove, tiez to tu mozete postnut, ved inspiracie nikdy nie je dost, nie? :)
ok, no tady je specifikace jakesi mutace Minesweeperu, s niz byl dr. Fiala spokojen, tak treba to nekomu bude k uzitku...
Přílohy
specif.doc
(49 KiB) Staženo 733 x
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Ahoj,
přikládám svojí specifikaci.
Hodně zdaru
Přílohy
Podrobna_specifikace.pdf
(177.55 KiB) Staženo 693 x
MrCooper
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 1. 2006 17:54

Příspěvek od MrCooper »

2 Eubie:
Tak tomuhle rikam poradna specifikace. Fakt chvalim.
4 everyone:
Jestli muzu tem, co ji jeste neodevzdali, neco z vlastni zkusenosti doporucit, tak at pisi PORADNOU specifikaci. Vim to z vlastni zkusenosti :? Neni vetsi opruz, nez pak v druhem semestru, kdy se stejne nic nestiha, vymyslet datove struktury, algoritmy, popisy rozhrani apod. Nekdo nam rikal, ze kdyz specifikaci dostane nekdo jiny (a casto vubec ne matfyzak), co umi jen jazyk napsany v predpokladech specifikace, mel by to byt schopen podle ni naprogramovat bez jakehokoli kontaktovani zadavatele projektu.
Naprogramovat to uz je fakt to nejjednodusi, ale vymyslet jak to bude uvnitr vypadat a napsat to do specifikace - to je zkusenost, kterou bychom si meli z rocnikoveho projektu prinest. Jasne, vetsina vedoucich projektu vam vezme specifikaci, kde je napsano "bude to delat to a to, ale jeste nevim jak", ale tim odsunujete vlastni praci na dobu, kdy byste to meli "jen" programovat.
Nu, tak jste si uz asi udelali obrazek, jak se v tom sam placam. Snazim se proste jen poradit.
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

a toto je ta strucna na uvod nebo ta podrobna pred programovanim?
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

To je samozřejmě ta podbrobná před programováním.
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krystof »

tutchek píše:a toto je ta strucna na uvod nebo ta podrobna pred programovanim?
heh no v mem pripade je to taky ta "podrobna" :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

eubiho bych tipl.. krystofa ne... hmm.. zajimavy rozptyl pozadavku na spec
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krystof »

tutchek píše:eubiho bych tipl.. krystofa ne... hmm.. zajimavy rozptyl pozadavku na spec
hmmm no ja mam na druhou stranu ten algoritmus co budu pouzivat je popsany v odkazovane literature a jednotlivy interfacy mam v tom svym popsany taky - akorat holt ne doslovne, ale to bych povazoval za vcelku zbytecny...
a o to, ze by kdokoliv jiny na zaklade te specifikace stvoril neco podobneho, bych si taky celkem dovolil tvrdit, teda jako mozna by tam byly hvezdicky misto slunicek, ale ta hlavni myslenka tam vyjadrena snad je....
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

krystof píše:
tutchek píše:eubiho bych tipl.. krystofa ne... hmm.. zajimavy rozptyl pozadavku na spec
hmmm no ja mam na druhou stranu ten algoritmus co budu pouzivat je popsany v odkazovane literature a jednotlivy interfacy mam v tom svym popsany taky - akorat holt ne doslovne, ale to bych povazoval za vcelku zbytecny...
a o to, ze by kdokoliv jiny na zaklade te specifikace stvoril neco podobneho, bych si taky celkem dovolil tvrdit, teda jako mozna by tam byly hvezdicky misto slunicek, ale ta hlavni myslenka tam vyjadrena snad je....
ja to nehodnotim, od toho je vedouci.. ja se jen divim ;)
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krystof »

tutchek píše:ja to nehodnotim, od toho je vedouci.. ja se jen divim ;)
:twisted: :twisted: :twisted:
Odpovědět

Zpět na „PRG033 Ročníkový projekt - specifikace“