Zdeněk Dvořák - zkouška?

Základní kurs oboru oboru informatika, ve kterém jsou uceleně probrány základní partie teorie grafů a množinových systémů jak po strukturální, tak po algoritmické stránce.
Mihulik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 20. 5. 2011 19:13
Typ studia: Matematika Mgr.

Zdeněk Dvořák - zkouška?

Příspěvek od Mihulik »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jak vypadá/probíhá zkouška u Zdeňka Dvořáka?
Jak zkouší, co zkouší a jak "drsný" to u něj je?
Na přednáškách nám ke zkoušce nic neřekl, takže vůbec netuším, na co se mám připravit, a ani tady na fórum o něm nic nevidím.

Děkuji.
vojta_vorel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 14. 1. 2011 15:10
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Zdeněk Dvořák - zkouška?

Příspěvek od vojta_vorel »

Hoj,
Byl jsem na Kombagře I u Pangráce a pak na Kombagře II u Dvořáka. Na obou se rozdaly lístečky s tématy, která si člověk zpracoval a pak se na to zkoušející podíval, případně řekl co dodělat nebo poradil. Na dvojce nás bylo pár, takže se každému věnoval víc. Času bylo v obou případech asi spousta. Na dvojce byly na těch lístečkách myslím vždycky tři úkoly z různých oblastí, a mělo se vždycky buď sepsat důkaz z přednášky, nebo dokázat něco trochu nového, nebo něco zjistit.
Takže si myslím, že když si uděláš obrázek podle zkoušek u Pangráce, tak tě to nemůže extra překvapit.

Vojta
Mihulik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 20. 5. 2011 19:13
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Zdeněk Dvořák - zkouška?

Příspěvek od Mihulik »

Děkuju. :)

Co jsem slyšel, tak zkoušky u Pangráce jsem velmi příjemné a pohodové, tak snad to bude platit i u Dvořáka. :)
Abby
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 9. 2011 12:57
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zdeněk Dvořák - zkouška?

Příspěvek od Abby »

Ahojte,

najde sa nejake info o priebehu z prvych Dvorakovych skusok? Plati to "velmi prijemne a pohodove"? Nech viem, ci sa (ne)bat :)

Diky
Mihulik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 20. 5. 2011 19:13
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Zdeněk Dvořák - zkouška?

Příspěvek od Mihulik »

Ahoj,
já tam byl včera a je to pohodová zkouška.
Jestli to budete mít stejně, což nejspíš jo, tak to probíhá takhle:
vytáhneš si papír, kde jsou dvě témata (já měl problém šatnářky a toky v sítích), a pak máš hodinu na přípravu. Potom to začne obcházet a bavíte se o tom. Když se někde zasekneš, tak ti poradí a nechá tě přemýšlet. Je to úplně v pohodě a i když hodně radí, tak stejně dá jedna.
Já bych řekl, že když člověk není dutý a ví o čem to je, tak se to nedá neudělat. Takže pohoda.
Když někdo otázku vůbec nevěděl, tak dostal náhradní, případně doplňující, pokud se mu něco nezdálo.

Takže se není čeho bát.
Abby
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 9. 2011 12:57
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zdeněk Dvořák - zkouška?

Příspěvek od Abby »

Dakujem za ukludnenie, ja sa tam chystam zajtra, tak uvidime :)
nahodny kolemjdouci

Re: Zdeněk Dvořák - zkouška?

Příspěvek od nahodny kolemjdouci »

Dovolim si sproste bez dovoleni prepsat zazitek kolegy ze zkousky(5/29/2012):
Přišel, vytáhl papíry A4, v podstatě bezeslov každému podal ten vějíř, aby si jednu vybral, byly na nich otázky (předpokádám vždy 2). Já jsem dostal odhad na počet křížení v grafu pravděpodobnostní metodou (předposlední hodina, crossing number) a určit, zda má k-regulární bipartitní graf perfektní párování. Tohle mi nepřipadalo moc těžké, nevím ale, co měli ostatní. U té první otázky tam stačilo opsat to, cos měl v sešitě. To druhé mám v sešitě já určitě, dělal jsem to přes nalezení dostatečně velkého toku tak, že se poslala po každé hraně mezi vrcholy hodnota 1/k. Ale vzhledem k tomu, že jsem na té hodině nebyl, tak jsem se bál, že se mě zeptá na pár věcí, které mi nebyly u toho crossing number jasné... a zeptal - na to, proč se tam používá odhad „e <= 3n“ místo „e <= 3n - 6“ (kvůli tomu, že to s tou šestkou má podmínku na alespoň 2 vrcholy, ale je to maličkost) a taky na to, proč je tam nerovnost u té střední hodnoty crossing number (pro indukované podgrafy sice můžeme brát obdobné nakreslení jako pro ten původní graf, který má cr(G), ale je možné, že dané podgrafy mají i jiné nakreslení, ve kterém je počet křížení menší). Protože se tedy zdálo, že jsem měl problém s tou střední hodnotou, tak mi ještě na doplnění dal otázku, kolik bude střední hodnota zastřelených zajíců, když je jich (n) a (n) myslivců si náhodně vybírá, kterého zastřelí (což limití k n*(1-1/e)). Nakonec jsem dostal za 1.
a navic si ho dovolim opravit ze ty zajici jsou limitni k n/e
nahodny Mojza

Re: Zdeněk Dvořák - zkouška?

Příspěvek od nahodny Mojza »

nahodny kolemjdouci píše:a navic si ho dovolim opravit ze ty zajici jsou limitni k n/e
A já si tě dovolím zpátky opravit, že to limití k n*(1-1/e). n/e by bylo pro střední hodnotu přeživších. Ano, rozdíl je jen v tom, že je to komplementární hodnota, ale ty sis začal. :-)
Odpovědět

Zpět na „DMI011 Kombinatorika a grafy I“