Loebl 10.6 a 23.6.2011

Základní kurs oboru oboru informatika, ve kterém jsou uceleně probrány základní partie teorie grafů a množinových systémů jak po strukturální, tak po algoritmické stránce.
Uživatelský avatar
Davpe
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 98
Registrován: 22. 9. 2010 16:07
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Loebl 10.6 a 23.6.2011

Příspěvek od Davpe »

Loebl zada kazdemu jedno tema a chce, abyste vsechno napsali na papir a nemusel s vami vubec mluvit. Asi po trictvrtehodince zacne obchazet. Precte to jen velmi zbezne (zneni vet a definice), dukazy necte vubec. Dobre je, kdyz dostanete dukaz, ke kteremu je potreba nejaky chrakteristicky obrazek, potom to necte skoro vubec. Pokud tam mate vsechno, da vam jednicku, pokud vam neco chybi (mate jen jeden odhad u ramseovych cisel), tak vam da dvojku a pokud mate ne uplne dobre zneni vety, nebo vam toho chybi vic, tak vam da dalsi zachranne tema. Pokud nabyde pocitu, ze tomu nerozumite (mate chybu v definici, tvrdite neco, co neni ani trochu pravda, zneni vety je uplne blbe), tak vas hned vyhodi.
Temata dava z toho co poslal v mailu, hodne casto se tam objevuji spernerova veta, veta o skore grafu a ramseyovky. Taky jsem slysel temata jako toky v sitich, vytvorujici funkce, PIE (se satnarkou a chromatickym polynomem), perfektni parovani v bipartitnich grafech (to je dusledek hallovy vety). Ramseovky vetsinou dostane posledni clovek, PIE prvni (akorat nekdy jde zleva, nekdy zprava). Jako zachranu (kdyz mate neco blbe, ale ne uplne blbe) dava spernerovo lemma a browerovu vetu (jeji dukaz nejspis chce, ale co jsem slysel od tech co ji meli, tak napsali jen zneni a dukaz potrebneho spernerova lemmatu a loebl jim dal hned znamku).
Na prvnim terminu jem dostal toky v sitich a na prvnim radku, kde jsem mel definici site jsem nenapsal, ze graf musi byt orientovany, tak me hned vyhodil (takze si po sobe definice kontrolujte hned jak je napisete, vetsinou nemate potom na kontrolu cas, loebl k vam prijde docela rychle).

Na druhem terminu jsem dostal Skore grafu (tu jsem umel, takze jsem tam mel i ferovy dukaz), loebl na to jen kouknul, videl obrazek, rekl "to je hned videt, ze tomu rozumite" a dal mi 1.


Jinak veci jako chromaticky polynom a schurovo lemma jsou tady (jsou to jina skripticka nez vallova)
combinatorics_and_graphs.pdf
(238.58 KiB) Staženo 349 x
Isingova particni funkce, Van der Wardenova veta a podobne zbesilosti jsou tady
toky_a_issing.ps
(296.81 KiB) Staženo 279 x
(ukradeno odsud, nic jsem nescanoval nebo tak)

je to cast z Loeblovy knihy Discrete Mathematics in Statistical Physics tak si ji utikejte koupit :D
Semi

Re: Loebl 10.6 a 23.6.2011

Příspěvek od Semi »

Ahoj,
díky za shrnutí toho, jak přednáška vypadá. Mohl by mi někdo prosím říct, co všechno chce u toků v síti? Já toho v zápiscích o tocích moc nemám, tak abych věděl, co si mám ještě nastudovat.
Díky!!!
Odpovědět

Zpět na „DMI011 Kombinatorika a grafy I“