Info o skuske, Mlcek

Výroková logika, normální tvary formulí, predikátová logika, věty o úplnosti výrokové a predikátové logiky, prenexní tvary formulí, modely teorií 1. řádu. Meze formální metody, Gödelovy věty.
thoth
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 4. 6. 2009 14:32
Typ studia: Informatika Bc.

Info o skuske, Mlcek

Příspěvek od thoth »

Caute, uz ste niekto boli na skuske? Ako prebieha? Uvitam (a iste nielen a) akekolvek info ktore mi pomoze ku priprave:)
Uživatelský avatar
tomasslavicek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 4. 6. 2009 19:03
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Info o skuske, Mlcek

Příspěvek od tomasslavicek »

No, já do toho moc jasu nepřinesu, také hltám každou novou informaci. Ale potkal jsem kamaráda, který potkal kamaráda, ... , který mluvil s jedním z těch dvou, co už na zkoušce byli. Vzal si prý tu jednodušší otázku za trojku, dostal něco na izomorfní modely (nebo spektra?). Pak se ho prý ještě na něco zeptal a zkoušku mu dal. Jak skončil ten druhý, už se nepovídá :)
anthony
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 9. 2008 08:43
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Info o skuske, Mlcek

Příspěvek od anthony »

Ahoj,
Dnes jsme byli na zkousce dva. Pan docent Mlcek nam dal na zacatku vybrat, jestli chceme lehci nebo tezsi otazku, pricemz, pokud clovek zvolil tezsi variantu, tak mel moznost dosahnout jakekoli znamky. V pripade varianty lehci, rikal, ze to jednicka urcite nebude, typicky spis trojka, podle vykonu.

Pak nam sam vybral priklady. Ja jsem dostal neco jako:

Teorie T = {p0, p0 => p1} nad mnozinou prvovyroku {p0, p1, p2}
Kolik existuje neekvivalentnich pravdivych vyroku teorie T?
Kolik existuje neekvivalentnich lzivych vyroku teorie T?
Kolik existuje neekvivalentnich nezavislych vyroku teorie T?
(typove je to prvni priklad z http://kti.mff.cuni.cz/~mlcek/PL_tasks.pdf)


Oba jsme zvolili lehci variantu a Martin bohuzel propadl. Nevim co presne mel za priklad, ale tusim ze si nemohl vzpomenout na nejakou definici.

Dulezity je to nevzdat, ja jsem si ty vzorce ze zacatku nemohl vybavit, ale pokousel jsem se je odvodit a nakonec jsem to dal. A pan docent nebaziruje na formalismech, je spis potreba ukazat, ze tomu clovek alespon trochu rozumi...
anthony
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 9. 2008 08:43
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Info o skuske, Mlcek

Příspěvek od anthony »

ted me napada, ze jsem to mozna az zbytecne podrobne popisoval, ale ja jsem na posledni prednasce nebyl, tak jestli tam pan docent rikal, jak bude zkouska probihat, tak ja jsem to nezachytil.
steves
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 33
Registrován: 13. 12. 2008 16:29
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Info o skuske, Mlcek

Příspěvek od steves »

anthony píše:ted me napada, ze jsem to mozna az zbytecne podrobne popisoval, ale ja jsem na posledni prednasce nebyl, tak jestli tam pan docent rikal, jak bude zkouska probihat, tak ja jsem to nezachytil.
Musím (asi za většinu) říct, že zkouška z tohoto předmětu je velká neznámá a naprosto každá informace je skvělá.

Kromě těch příkladů jsi dostal ještě nějaké otázky?, třeba definici, důkaz?, nebo stačily jen ty vzorce?
anthony
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 9. 2008 08:43
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Info o skuske, Mlcek

Příspěvek od anthony »

steves píše: Kromě těch příkladů jsi dostal ještě nějaké otázky?, třeba definici, důkaz?, nebo stačily jen ty vzorce?
Mno, kdybych ty vzorce mel nauceny, (a to jsem nemel), tak si myslim, ze by po me uz nic nechtel. (byla to ta lehci varianta)
Ale takhle jsem v tom trochu tapal, ale ne zas tak moc, takze me sice rovnou nevyhodil, ale musel zjistit jestli jenom nemlzim. Takze se me ptal na definici modelu, tak jak je definovan ve Vyrokove logice. A kdyz jsem tu s jeho pomoci dal horko tezko dohromady, tak se me jeste pozeptal na definici modelu v Predikatove logice a to uz jsem vedel.

Toho druheho vyhodil pan docent, protoze opravdu tu definici nevedel.... ja jsem vedel cast a diky tomu se me ptal dal... TZN nejdulezitejsi je asi vedet ty definice...
Acris
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 1. 2010 14:28
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha

Re: Info o skuske, Mlcek

Příspěvek od Acris »

Nevíte někdo, prosím, jak vypadaly ty těžké otázky?
Odpovědět

Zpět na „AIL062 Výroková a predikátová logika“