Dekompozice

Základní kurs podávající průřez problematikou. Jsou popsány tři úrovně pohledu na data. Konceptuální modelování je založeno na ER modelu, databázové modelování se zabývá podrobně teorií relačního modelu dat (algebra, kalkul, základy SQL, algoritmy návrhu relační databáze, normální formy) a principy objektově-relačního modelu. Transakční zpracování a paralelní přístup, algoritmy implementace relačních operací.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Dekompozice

Příspěvek od Him »

Pri dekompozici se mohou poztracet nejake funkcni zavislosti. Vysledkem dekompozice jsou schemata v BCNF. Budou v BCNF i schemata, ktera pridam za poztracene FZ?
Ja si myslim, ze budou. Mohl by mi to nekdo potvrdit ci vyvratit?

Diky!
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
janoro

Re: Dekompozice

Příspěvek od janoro »

Myslím, že to vyvrací příklad dekompozice tabulky Contracts, který má doc. Skopal na slidech.
Uživatelský avatar
kaja
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 12. 2007 00:53
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Miðgarðr
Kontaktovat uživatele:

Re: Dekompozice

Příspěvek od kaja »

ten priklad ze slidu jsem nenasel, ale vymyslel jsem vlastni, a pomerne jednoduchy:

mame FZ AB->C, AB->D, C->A.

dekompozici zacneme s ABCD, vadi C->A, dekomponujeme:
CA, ABD.

To je BCNF, ale schazi nam tam zavislost AB->C - pridat ABC tam ale nemuzeme, protoze tam zase bude vadit to C->A.
PONIES
Odpovědět

Zpět na „DBI025 Databázové systémy“