Vypracovaná část otázek na fyzickou implementaci

Základní kurs podávající průřez problematikou. Jsou popsány tři úrovně pohledu na data. Konceptuální modelování je založeno na ER modelu, databázové modelování se zabývá podrobně teorií relačního modelu dat (algebra, kalkul, základy SQL, algoritmy návrhu relační databáze, normální formy) a principy objektově-relačního modelu. Transakční zpracování a paralelní přístup, algoritmy implementace relačních operací.
Ošklivý sup
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 2. 2. 2006 15:58

Vypracovaná část otázek na fyzickou implementaci

Příspěvek od Ošklivý sup »

Zkusil sem dát dohromady odpovědi na tu poslední část. Není to asi dokonalé a přesné, budu rád když něco doplníte a případně chyby opravíte (pošlete mě je a ja to uploadnu honza.hlavac@seznam.cz).
Dělal jsem to jen ze slajdů a nějakých dalších materiálů tak tam asi není co přesně Skopal k tomu ještě říkal na přednášce :((

http://www.osklivy-sup.cz/mff/dok/otazk ... tabaze.doc

Jinak B+ stromy tady někde byly, jediný rozdíl oproti B stromům je že jsou v listech provázaný a u B+ stromů jsou všechny hodnoty i v listech (opakují se). Kdežto u B stromů když jě nějaká hodnota v uzlu tak pak už se znovu neopakuje.

A náhodou nevíte někdo dneska jsem měl otázku kdy se vyplatí použít B strom a kdy hašovaný index? Já vím jen co to je za struktury, ale o tom kdy použít kterou fakt netuším :((
Michy

Příspěvek od Michy »

A náhodou nevíte někdo dneska jsem měl otázku kdy se vyplatí použít B strom a kdy hašovaný index? Já vím jen co to je za struktury, ale o tom kdy použít kterou fakt netuším Sad(
Hašovaný index hledá rychle na rovnost, ale pokud potřebuješ projít nějaký rozsah hodnot, musíš projít vše. B-strom je zase pomalejší při hledání na rovnost ale rychlejší při hledání na rozsah. => časté hledání na rovnost = hash, časté hledání na rozsah = B-strom
Odpovědět

Zpět na „DBI025 Databázové systémy“