[zk]6.6.2006 aneb pokusní králíci

Základní kurs podávající průřez problematikou. Jsou popsány tři úrovně pohledu na data. Konceptuální modelování je založeno na ER modelu, databázové modelování se zabývá podrobně teorií relačního modelu dat (algebra, kalkul, základy SQL, algoritmy návrhu relační databáze, normální formy) a principy objektově-relačního modelu. Transakční zpracování a paralelní přístup, algoritmy implementace relačních operací.
Odpovědět
bilbo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 13
Registrován: 6. 6. 2005 17:22

Re: vrcholy precedencneho grafu

Příspěvek od bilbo »

Tuetschek píše:
bilbo píše:Ahoj,
prave som narazil na 22. slajd z prednasky 09.ppt. Je tam napisane, ze uzly precedencneho grafu su tvorene len potvrdenymi transakciami.
V pisomke B skupiny mi vysiel graf s cyklom, ked som zahrnul aj abortovanu transakciu T1, ale ked si ten graf nakreslim len s potvrdenymi transakciami, tak tam ziadny cyklus nevznika.
Neviete, ako to ma byt spravne?
Diky za ten link, hadal bych ale ze v tomhle pripade i kdyz kreslis jen commitovane transakce tak ti vznikne cyklus:

T3 --> T2 WW (A)
T2 --> T4 RW (C)
T4 --> T3 RW (B)

Nebo kecam a kdyz T1 mezitim do A zapise tak se tim konflikt zrusi? :?
Ano, mas pravdu, ja som si to vobec nevsimol. Ospravedlnujem sa za pripadne zmatenie.
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

Radím jen všem, aby si důkladně přečetly dotazy v 2) příkladě a pak řešily diagram.Já jsem to jen tak prolít, pak jsem nakreslil diagram, a vznikaly mi tam pak vztahový tabulky se 4 přípojema a tak. Což asi není nejlepší. No ale zase se na to dobře píšou ty dotazy, všechno se spojí a pak se vybere co je potřeba. Mám 2, a ten diagram jsem měl fakt strašnej, ale neměl jsem moc času řešit aby byl hezčí.
Odpovědět

Zpět na „DBI025 Databázové systémy“