zkouska - 8.6.

gerund
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 8. 6. 2006 10:09

zkouska - 8.6.

Příspěvek od gerund »

Zadani si nepamatuju presne: POZOR - na teroii nebylo zadne tema z fora

priklady:
1) dve soucastky s prsti poruchy X a Y. Mame urcit prst, ze se prvni soucastka poroucha o hodinu drive jak ta druha. X a Y jsou nahodne veliciny, je dano rozdeleni prsti pomoci hustoty F(X,Y) (ta byla zadana).
2) meli jsem urcit prst, s jakou nastane nekonecne mnoho jevu Ai, kde Ai byl jev kdy .. a to si nepamatuju presne .. f<=log(1/i), f ma exponencialni rozdeleni s parametrem 1.
3) metodou maximalni verohodnosti spocitat bodovy odhad dist. fce s hustotou ktera byla zadana (nejaka co jsme ji nebrali - tusim). Overit potom nestrannost a konzistenci odhadu.
4) priklad na testovani hypotez - odhad sigmakvadrat / ale ulohu si uz nepamatuju

teorie:
3), 4) delaji jenom ti, kteri chteji 1,2
komu staci 3, dela misto toho 3a), 4a)

1) definice t-rozdeleni + jeho pouziti ve statistice
2) zneni CLV + jeji aplikace na binomicke rozdeleni
3) regresni analyza - odvodit matedou nejmensich ctvercu odhad B, vypocitat jeho rozptyl a stredni hodnotu, napsat neco o Yi a
4) dokazat jakzsi tvrzeni (neco o distribucni fci - nepamatuju se)
3a) definice intervaloveho odhadu, jeste asi neco k tomui, ale uz nevim co
4a) definice nahodneho vektoru, jeho dist. fce + vlastnosti dist. fce

Kdyz nekdo napsal dobre jenom teorii, nebo zase jenom priklady - mel moznost si jit ve ctvrtek opravit tu druhou (zbyvajici) cast

Huskove skladam poklonu, je doopravdy strasne moc mila, hezky se na vas pri ustni smeje, ze z vas spadne vsechna trema a doda vam to odvahy ...

Pisemka skoncila v 11, ve 13 se zacalo cekat na ustni (zkouseni jen ti co meli mezi), ja jsem sel na radu okolo 14:30 - myslim si, ze je mozny tam skejsnout az do 17 ... proste je lepsi pocitat s tim, ze budete mit zaplaclej celej den.
gerund
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 8. 6. 2006 10:09

Příspěvek od gerund »

jeste jsem si vzpomnel na tu 3a)
definice intervalovyho odhadu + normalni rozdeleni a jeho zakladni vlastnosti
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivo_svk »

Male doplnenie:
p1: hustota bola exp{-x/2-y}
-viedlo to na dvojny integral, nepocital sa moc pekne
p2: jev Ai=[Xi> log(i^2)], Xi boli nezavisle
-Borel-Canteliho vety, vysledok bol 0
p3: jednalo sa o logaritmicko normalne rozdelenie t.j. v hustote normalneho rozdelenia nahradte x pomocou log(x)
-hoci ta hustota vyzerala hnusne pri pouziti metody max. verohodnosti sa to celkom pekne dalo upravovat, ako sa mala dokazat kozistence a nestrannost dodnes netusim :lol:
p4: 10 merani, ze stroj naplni nejake baliky s Sn^2=600 g^2. Povolena odchylka je ale 225g^2, inak je nutne stroj opravit. Na hladine 10% je potrebne sformolovat hypotezu, doplnit predoklady a vyvodit zaver ci je potrebne stroj opravit.
-zamietla sa hypoteza ze rozptyl hmotnosti toho vyrobku je mensia ako 225, stroj je potrebne opravit


t4: Mame funkcie F1,...,Fn zprava spojite, neklesajici, limita v nekonecne 1, v minus nekonecne 0, dokazat ze existuje nahodny vektor (X1,...,Xn) taky, ze X1,...,Xn su nezavisle a distribucna funkcia Xi je Fi
t3a: +definovat normalne rozdelenie a napisat jeho zakladne vlastnosti

ad ustna:
Mna skusal Hlubinka a musim povedat, ze bol max. ferovy a ked videl ze v niecom trochu plavam snazil sa skor poradit ako potopit.
Mal som 14 bodov z prikladov ale teoriu medzi 3-4 tak som dostal na ustnej iba doplnit to co mi v teorii chybalo.
Je to fakt dlha skuska, sice skusaju na ustnej az styria (aspon vcera) no davaju si dost na cas. Takze rozhodne neodporucal mat nejake velke plany na poobedie :lol: :lol:
gerund
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 8. 6. 2006 10:09

Příspěvek od gerund »

ivo_svk píše:ako sa mala dokazat kozistence a nestrannost dodnes netusim :lol:
nestrannost se pocitala pres uplne normalni dosazeni do vzorecku, kde se musela vypocitat stredni hodnota E(logx) - to se udelalo tak, ze po substituci (z=lox) z toho vypadl vzorecek pro vypocet normalniho rozdeleni.
konzistence pak (pri znalosti E(logx)) uz byla celkem jednoducha.
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivo_svk »

gerund píše: nestrannost se pocitala pres uplne normalni dosazeni do vzorecku, kde se musela vypocitat stredni hodnota E(logx) - to se udelalo tak, ze po substituci (z=lox) z toho vypadl vzorecek pro vypocet normalniho rozdeleni.
konzistence pak (pri znalosti E(logx)) uz byla celkem jednoducha.
Aha, ja som to skusal a nejako sa mi to nepodarilo dopocitat, takze som asi urobil niekde nejaku chybu :?
esk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 12
Registrován: 10. 6. 2006 12:06

Příspěvek od esk »

ivo_svk píše: ...tak som dostal na ustnej iba doplnit to co mi v teorii chybalo.
opravdu casto se na ustni ptali presne na to, co v pisemce z teorie chybelo, takze se urcite vyplati si v prestavce doplnit znalosti :lol:
Odpovědět

Zpět na „Pravděpodobnost a statistika“