Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Návrhy, připomínky, dotazy atd. k fóru..
kiki

Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od kiki »

Ahoj,
letos jsem byla přijata ke studiu na FF UK. Zajímalo by mě, jestli nevíte, jestli existuje nějaké podobné forum jako tohle studentů fil. fakulty.
tendor
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 7. 10. 2008 21:09
Typ studia: Kombinace Matematika - Fyzika

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od tendor »

Co třeba použít google?
první odkaz na forum ff uk je http://psychologie.ff.cuni.cz/forum/ pokud by existovalo nějaký rozumější forum vztahující se na celou fakultu asi by vyskočilo, takže to zkus tam, jinak od filďáků bych radši moc nečekal, že se budou nějak extra vyskytovat na internetu, tohle tady je sice fakultní forum, ale hlavně od IT pro IT, s matematikama a fyzikama už je to horší...
dál můžeš zkusit třeba stránky studenský rady vaší fakulty http://strada.ff.cuni.cz/
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od gASK »

Gratuluju k přijetí na FF, doufám, že se ti tam bude líbit :wink: Ale zpět k otázce - asi tě zklamu, ale krom toho, co ti už výše poslal tendor bych víc nečekal. Netechnické (rozuměj ne-IT) obory obecně nemají moc tendence tvořit fóra nebo podobná úložiště, jejich představa online výměny materiálů je až na výjimky v podobě vytvoření společné emailové schránky nebo stránky na Spolužácích.
When life gives you crap, make crap golems.
kiki

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od kiki »

Díky, přes google jsem hledala, ale nic kloudnýho nenašla. Ted první znám, zkusím kouknout na ten druhý odkaz, co jsi našel. Snad mi to pomůže, chci zjistit něco víc o chodu školy, ale ne jen ty obecný kecy :-) Díky moc
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od tutchek »

Treba pravnici forum maji. Doporucuji nejake zalozit a propagovat, do budoucna se to hodi.
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od Tuetschek »

Na FF je hlavní problém rozdrobenosti na miniobory, které nemají nic společného ... a všeobecná spokojenost se Spolužáky, Seznam-mailem a Wordem. Ono taky když nás je v oboru cca 15 v ročníku, tak je často rychlejší mít přímý kontakt na všechny. Ale bylo by fajn, kdyby něco takového vzniklo :).
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Hanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 19. 6. 2010 16:29
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od Hanka »

tutchek píše:Treba pravnici forum maji.
A úložiště materiálů taky rozhodně na pokročilejší úrovni než na společné mailové schránce ;-)
De omnibus dubitandum est.
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od tutchek »

No MFF ma studnici vedomosti hluboko ve skolni siti
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Hanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 19. 6. 2010 16:29
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od Hanka »

Asi pěkně hluboko, když se k ní člověk může dostat jen tak, že se dostaví kamsi na Malostranské náměstí, tam si zřídí jakýsi účet a pak se tam někde prokliká... jestli jsem to dobře pochopila.
Tímto navrhuju úpravu tématu "Studnice vědomostí". Hned v prvním příspěvku by mělo být, jak se tam člověk dostane. A nějak laicky. Pro ajťáky je to zřejmě naprosto srozumitelné, ale pokud se někde dočítám, že je něco průběžně mirrorované do AFS na MS atd., tak mi to jako neajťákovi fakt vůbec nic neřekne :-)
De omnibus dubitandum est.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od QZuzka »

Hanka píše:Asi pěkně hluboko, když se k ní člověk může dostat jen tak, že se dostaví kamsi na Malostranské náměstí, tam si zřídí jakýsi účet a pak se tam někde prokliká... jestli jsem to dobře pochopila.
Tímto navrhuju úpravu tématu "Studnice vědomostí". Hned v prvním příspěvku by mělo být, jak se tam člověk dostane. A nějak laicky. Pro ajťáky je to zřejmě naprosto srozumitelné, ale pokud se někde dočítám, že je něco průběžně mirrorované do AFS na MS atd., tak mi to jako neajťákovi fakt vůbec nic neřekne :-)
ono to strašení mirrorováním je o starém stavu, když se podíváš na nové příspěvky (poslední dvě stránky), tak tam to je několikrát popsané aktuálně - a docela bych řekla i rozumně (tedy tak, že jsem to podle toho zvládla napoprvé tehdy, kdy to pro mě bylo úplně nové)
http://www.forum.matfyz.info/viewtopic. ... =30#p23604

nebo ještě lépe přímo ten odkaz co odtamtud vede na wiki (http://wiki.matfyz.cz/wiki/Studnice_v%C4%9Bdomost%C3%AD ) dole obsahuje návod pro připojení pomocí WinSCP, které se tě asi bude týkat. Na tom, že musíš mít platné heslo z budovy Malostranská to ale nic nemění..
Uživatelský avatar
Hanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 19. 6. 2010 16:29
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od Hanka »

No, tak by bylo fajn, kdyby ty aktuální informace byly hned v tom prvním příspěvku (někdo ho editoval), pokud to je téma se statusem "oznámení", protože geneze dané problematiky není pro nově příchozí zrovna zajímavá, je spíš matoucí, tím spíš, když polovině termínů nerozumí :-)
A nic to nemění na tom, že nutnost nainstalování nějakého speciálního programu a nutnost registrace na určitém místě (a ještě znalost Unixu, jestli to dobře chápu? a jejda...) je tedy dost komplikovaný přístup :-) Ale to zase nic nemění na tom, že je super, že tu něco takového je ;-)
De omnibus dubitandum est.
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od tutchek »

Znalost Unix není mandatorni, ovládá se to jako běžný souborový klient
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Hanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 19. 6. 2010 16:29
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od Hanka »

Takže základní znalost Total Commander stačí?
De omnibus dubitandum est.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od Almer »

Ono to vypada skoro stejne..akorat na zacatku se pripojis pomoci jmena a hesla na MS.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
R.U.R.
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 25. 5. 2008 18:46
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz, čekám na brzkou odpověď

Příspěvek od R.U.R. »

To zřizování účtů na MS je vůbec celkem předpotopní (zajít někdy někam za někým, prvák typicky neví kde to je, jak vypadá hledaná osoba, a navíc člověk typicky potřebuje zřídit účet zrovna mimo ordinační hodiny), nešlo by to integrovat s něčím v rámci CAS? Třeba takový Eduroam funguje celkem příjemně, nastavím si po netu jedno heslo které platí v každém Eduroamu který v budovách UK potkám...
Odpovědět

Zpět na „Toto fórum“