Co s fórem?

Návrhy, připomínky, dotazy atd. k fóru..
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Co s fórem?

Příspěvek od tutchek »

Vážení kolegové,

fórum existuje již deset let. Jak jste si asi všimli, hodně žilo před mnoha lety, nyní postupně dožívá. Částečně kvůli facebooku, částečně kvůli tomu, že jsem na něj neměl čas. Bohužel, s časem to asi nebude již lepší - na matfyzu jsem to konečně dotáhl do konce, mé srdce nyní patří jiné fakultě, takže to do budoucna růžově nevidím. Přijde mi ale škoda fórum prostě smazat s tím, že splnilo svůj účel :)

Máte nějaké nápady, co s fórem? Běží na freehostingu pipni.cz, jednou za rok je třeba zaplatit doménu, jinak se dá provozovat víceméně bez větších nároků na obsluhu. Pokud ho samozřejmě nechcete vrátit do časů jeho slávy, kdy by bylo potřeba se o něj starat víc.

Co vy na to, jak dál?
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Oxyd
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 22. 1. 2009 17:33
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Co s fórem?

Příspěvek od Oxyd »

Já fórum pořád občas prohledám, protože některé věci se na MFF moc často nemění. Takže bych fórum nechal, jestli to prostředky rozumně dovolí.
peterblack
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 153
Registrován: 10. 12. 2006 19:26

Re: Co s fórem?

Příspěvek od peterblack »

co prehostovat na karlin a na domenu matfyz.cz?
odpadly by vsechny naklady na vzdy (takhle uz bezi wiki)
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s fórem?

Příspěvek od tutchek »

tak je pravda ze na adrese http://forum.matfyz.cz/ to ma alias uz ted...
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
thegeko2
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 8. 10. 2012 13:53
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Co s fórem?

Příspěvek od thegeko2 »

Vies poskytnut nejake statistiky aku to ma navstevnost? Idealne cez a mimo skuskove?
Pytam sa pre zaujimavost a ci vobec je o co sa starat...hosting by som mohol poskytnut, ale mat to na MFF je asi lepsia varianta.
peterblack
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 153
Registrován: 10. 12. 2006 19:26

Re: Co s fórem?

Příspěvek od peterblack »

nic se mazat nebude :-D minimalne NMgr informatici se porad pouziva :)
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Bydliště: Praha

Re: Co s fórem?

Příspěvek od beaver »

Prvně bych si chtěl postesknout, že nás Tutchek opouští. Už to prostě nebude vono... :cry:

Dále se rozhodně přimlouvám za zachování fóra. Nejsem asi schopen dělat admina, ale kdyby bylo potřeba (nevyšel by přesun na Karlín), můžu zařídit nějakou infrastrukturu na MS.
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
Katami
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 3. 2. 2014 13:40
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Co s fórem?

Příspěvek od Katami »

Já bych byl taky pro zachování fóra, nebo přinejmenším jeho obsahu, jako jsou zkouškové písemky a testy a podobně. Jak toho bude docíleno (tedy jestli to bude hostovat přímo MFF nebo nějaký nadšenec) je si myslím v podstatě jedno.
paladin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 11. 2013 11:12
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Co s fórem?

Příspěvek od paladin »

Byl jsem v mailu od tutchek-a upozornen na toto vlakno.

Chtel bych se nabidnout jako admin, pripadne mohu nabidnout i hosting, ale co tak ctu, tak se resi presun do karlina.
david1
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 16. 2. 2009 18:00
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Co s fórem?

Příspěvek od david1 »

Nedalo by sa forum nejako znova nastartovat ? Urobit mu reklamu na skole, na kolejich pripadne medzi prvakmi na Alberi. Postavit to na tom, ze je to vhodnejsia platforma ako FB a ukazat vyhody.
jira
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 29. 6. 2011 10:43
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Co s fórem?

Příspěvek od jira »

Fórum určitě nerušit. Informatická sekce celkem žije - pořád se tam objevují informace o zkouškách apod.
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Bydliště: Praha

Re: Co s fórem?

Příspěvek od beaver »

david1 píše:Nedalo by sa forum nejako znova nastartovat ? Urobit mu reklamu na skole, na kolejich pripadne medzi prvakmi na Alberi. Postavit to na tom, ze je to vhodnejsia platforma ako FB a ukazat vyhody.
Kdyby nekdo graficky zdatny udelal nejaky plakatek (A4 nebo A3), jsem schopen to vytisknout a rozvesit na MS.
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Co s fórem?

Příspěvek od QZuzka »

Ahoj, taky bych rušení viděla nerada, je tu spousta stále platných pokladů, ale pokud se něco nezmění, tak budu za rok končit a tedy nemá moc cenu, abych si to brala já (a už se mám dojem někdo jako správce nabídl).

K reklamě - na Albeři jsem o fóru letos mluvila - tedy na informatickém běhu. Mám dojem, že v některých z minulých ročníků bylo zmíněno taky. Nevím, s jakým efektem. Pokud budou pokračovat SKASí infomaily, zkusím to přidat do přespřístího (příští už je uzavřený a i tak děsně dlouhý).

Pokud jde o doménu, pokud si ji Tutchek nebude chtít nechat, přišlo by mi škoda ji úplně pouštět a jít "jen na matfyz.cz", už proto, že .info tím zůstane "čistě ve studentských rukou", placení by asi šlo řešit ze SKASu, pokud by o to byl zájem; hosting - pokud by byl nějaký důvod, proč s tím nejít na matfyzí...
rur

Re: Co s fórem?

Příspěvek od rur »

Fórum nerušit, těch pár korun za doménu asi není problém sehnat (moh bych se například poptat Spolku Matfyzák).

Asi by bylo super, kdyby se k tomu vyjádřil někdo, kdo se pohybuje v prostředí tvorby moderních webů a tak -- jedna věc je nalákat lidi aby na fórum přišli, druhá věc je aby hned zase neodešli :-) No je super že teď fórum zdá se funguje poměrně spolehlivě, to je dobrý základ :-) Ale je pravděpodobné, že by mohlo fungovat i mnohem líp, a nejde jen o to aby to někdo adminoval, ale potenciálně i o nějakou modernizaci...

Nejsem na tohle odborník, tak spíš laicky. Hierarchické dělení témat je fajn, ale štítky jsou lepší. Teď když se chci podívat, jestli je někde něco nového, tak to musím celé prohlížet, místo toho by bylo super někde vidět, co je nového -- aspoň tak, aby mi to by default hned po příchodu nějak hezky vylistilo thready, ve kterých je něco, co jsem ještě nečet... Taky si nevšimnu, že se tu něco objevilo, pokud sem náhodou nezabloudím -- kdybych třeba dostal na Facebooku upozornění když někdo odpoví na něco co jsem napsal, případně kd\ybych moh i sledovat celá nějaká témata, bylo by to pro mě mnohem použitelnější.

Další věc, proč lidi leccos řešej na FB a ne tady, je to, že tam to čte jen ten koho tam pozvou, takže tam napíšou i věci které by na veřejné fórum nenapsali (což jsou u různých lidí různé věci). Tohle vůbec nevím jak řešit.
Katami
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 3. 2. 2014 13:40
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Co s fórem?

Příspěvek od Katami »

rur píše: Nejsem na tohle odborník, tak spíš laicky. Hierarchické dělení témat je fajn, ale štítky jsou lepší. Teď když se chci podívat, jestli je někde něco nového, tak to musím celé prohlížet, místo toho by bylo super někde vidět, co je nového -- aspoň tak, aby mi to by default hned po příchodu nějak hezky vylistilo thready, ve kterých je něco, co jsem ještě nečet... Taky si nevšimnu, že se tu něco objevilo, pokud sem náhodou nezabloudím -- kdybych třeba dostal na Facebooku upozornění když někdo odpoví na něco co jsem napsal, případně kd\ybych moh i sledovat celá nějaká témata, bylo by to pro mě mnohem použitelnější.
Řádek nad seznamem témat na hlavní stránce fóra je Zobrazit nepřečtené příspěvky
Odpovědět

Zpět na „Toto fórum“