Pokrocila Java [Skuska 27.5.2019]

Alfonz
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 1. 2017 14:53
Typ studia: Informatika Bc.

Pokrocila Java [Skuska 27.5.2019]

Příspěvek od Alfonz »

Styl skusky aj bodovania bol uplne rovnaky, ako v predoslom (zimnom) semestri na Jave. Nakolko si uplne presne otazky nepamatam, budem skor pisat obecne, coho sa dane otazky tykali:

1. Trebalo napisat hlavicku nativnej metody. Stacilo vlastne napisat iba nieco ako "public native return_type metoda(parametry...);". Chytak bol v tom, ze pri nativnych metodach nepisete telo, takze tam ma byt hned strednik za deklaraciou metody.

2. Bolo tam nieco na styl ze mame triedu Foo a v nej metodu foo() nejakeho typu, a potom mame objekt f od triedy Foo. A ze ako mozeme do nejakeho dalsieho objektu priradit typ tej triedy. Rieseni bolo viacero, ja som to riesil niecim ako: Class<Foo> c = f.class.getclass();

3. Boli tam 4 objekty: ArrayList<String> o1 = new Arraylist<>(), ArrayList<Object> o2 = new ArrayList<>(), Collections<String> = [nieco], Collections<?> = [nieco]. A bolo treba urcit zo 4. priradeni ako napriklad `o1 = o2` ci je to validne. Treba teda vediet, co ide do coho priradzovat.

4. To bola uloha na anotacie. Boli nejake anotacie a bolo treba z nich vybrat validne pouzitie anotacii.

5. Tusim to bola uloha na genericke programovanie. Bolo treba spravit genericku metodu (ktora bere 3 parametry, pole, index1 a index2), ktora vam vymeni 2 prvky v poli, kde ale pole moze byt lubovneho typu (preto genericke).

6.

7. Tu bola uloha na "erasure". Bol nejaky kod (genericka metoda znovu), a trebalo napisat, ako bude ta metoda vyzerat po vykonani mechanizmu "erasure". Znovu, maly chytacik bol v tom, ze vacsina ludi pisala ze vsetko v metode, co bolo typu T tak bude typu Object, ale ono sa to nejak zmeni na najblizsi najobecnejsi typ, a nie vzdy to musi byt zrovna Object (v nasom pripade tam bolo nieco s Comparable, no fakt netusim co, iba som prikyvoval ked mi to hovoril :D [ja som tam mal napisane Object vsade, kde bolo T totiz]).

8. Tu boli nejake otazky na Thready. To bolo trosku prekvapujuce, kedze Thready boli v minulej jave. Bolo tam 5 otazok a trebalo zakruzkovat, ktore su spravne (vacsina otazok sa tykala metod notify(), wait() a notifyAll() ak si dobre spominam). Jedna zo spravnych odpovedi bola napriklad, ze notify(), wait() aj notifyAll() su definovane v java.lang.Object a nie java.lang.Thread (co bola tiez jedna z moznosti).

9. Znovu genericke a reflexie. Bolo treba vypisovat nejakych potomkov triedy alebo co (nieco cez <T extends ... >). Toto som nemal, takze fakt neviem :D (nech doplni niekto, kto bol).

Skuska oproti zime bola mozno o trosku narocnejsia, kedze sa tu pouzivali trochu viac pokrocilejsie veci, avsak urcite nie nieco, co sa neda zvladnut. Uprimne si myslim, ze kto sa nauci "poriadne" prve 4 prednasky, tak tu skusku spravi a nemusi sa ucit ziadny z tych dalsich shitov co sa tam preberaju. Bolo nas 10 a nespravili to asi iba dvaja. Inak vacsinou boli dvojky, videl som tam nejake jednicky aj trojky, takze skor by som povedal, ze to bolo o tom :D kto kolko casu venoval tym prvym 4 prednaskam. Ja som tomu venoval doobedie pred skuskou z javy, takze nejake asi 4 hodinky, odisiel som s trojkou bez nejakych vacsich problemov. Kto v Jave ale kodit vie, tak bez pardonu s jednickou si odkraca. Urcite nie je coho sa bat. Treba prejst 4 prve prednasky a hotovo.
Alfonz
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 1. 2017 14:53
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Pokrocila Java [Skuska 27.5.2019]

Příspěvek od Alfonz »

Tak podla toho co som si to teraz este pozeral, tak nas test bol vlastne totozny s tymto:
http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?f=221&t=11723
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“