Optimalizační metody - Sgall - 10.6.2016

mmrmartin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 19
Registrován: 3. 6. 2015 21:55
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Kajka / Jihlava

Optimalizační metody - Sgall - 10.6.2016

Příspěvek od mmrmartin »

Zkouška byla rozdělená na dvě části. Nejprve bylo nutné něco spočítat (viz příloha). Toto šlo přeskočit, pokud člověk na cvičení dosáhl dostatečného počtu bodů (>75). Po spočítání byla druhá část. Nepřišlo mi, že by výsledek v první části napomáhal lepší známce, spíše to bylo něco, co bylo nutné udělat, aby se mohlo jít dál.

Poté následovala druhá teoretická část. Každý dostal nějakou otázku ze seznamu - přišlo mi, že byly vytištěny ze stránek předmětu. Měli jsme říct náhodně číslo 1-13, takže všechny otázky byly asi stejně pravděpodobné, otázku to ale moc neovlivnilo, a asi je možná dostat i úplně cokoliv z tohoto seznamu. Častokrát jsem zaslechl Minkowski-Weyl, Farkasovo lemma, Caratheodorovu větu, věty o stěnách, minimální popis mnohostěnu, podmínky komplementarity, matroidy, metoda řezů. Bylo potřeba opravdu znát a umět důkazy, nešlo se spoléhat na znění vět nebo počítání.

Ohledně literatury byly dobré poznámky k přednáškám, bohužel ale nepokrývali všechny témata. Z knih bylo na pochopení dobré Lineární programování a lineární algebra pro informatiky - na druhou stranu ale důkazy z ní se vůbec nezkoušeli, takže ke zkoušce byla vlastně k ničemu. Navíc pokrývá tak půlku témat, za sebe bych jí ale doporučil.
Přílohy
Počítací část - zadání
Počítací část - zadání
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“