Optimalizační metody 5.6.2015 (Loebl)

Ely
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 3. 2. 2015 19:11
Typ studia: Informatika Bc.

Optimalizační metody 5.6.2015 (Loebl)

Příspěvek od Ely »

Na začátku každého obešel, dal mu nějaké téma a ve zkratce si ho napsal k sobě. Otázky jsme museli vypracovat na papír, ideálně tak, aby se nás nemusel na nic ptát a jen si to přečetl. Jakmile měl člověk hotovo, zavolal si ho.

Otázky dával dvou typů - napiš větu a dokaž + něco formuluj (např. definice, jiná věta) nebo "co víš o ..."
Já jsem dostala otázku na dualitu, co o ní vím, jaká znám tvrzení... a Farkas lemma. Tak jsem formulovala dualitu, napsala slabou a silnou větu o dualitě, dokázala je a pak napsala znění Farkas lemmatu. Přišel, prolítl očima a zeptal se, jestli bych zvládla dokázat i Farkase, a dal mi ho dokázat. Celkově bez zaváhání za 1.

Co jsem slyšela za otázky, byly často algoritmy na párování, zejm. několikrát opakující se perfektní párování v obecném grafu, dále popis mnohostěnu perfektního párování (zde chtěl dokázat i to, co jsme na přednášce vůbec nedělali), cutting planes, simplex.


Celkově dojem zkoušky divný - někteří lidé, co učivu hodně rozuměli, odešli bez vysvětlení s trojkou, jinde třeba naopak. Otázka na to, co jsme nedělali, sama o sobě divná, zvlášť když ani nedal klukovi čas na to zkusit to dokázat. Já jsem dostala v podstatě dvě věty s dlouhým důkazem + ještě něco, zatímco někdo měl kratičký důkaz.

Rada pro ostatní: kreslete obrázky (podle těch vidí, že tomu rozumíte), formalitami se příliš nezabývá, vámi napsaný text prolítne očima, příp. se zeptá na jednu otázku, tvařte se sebevědomě. Nic nepřevádějte na toky, používejte Loeblovy myšlenky důkazů.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“