Teorie mnozin - informace z roku 2010

peci1
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 1. 2009 20:08
Typ studia: Informatika Bc.

Teorie mnozin - informace z roku 2010

Příspěvek od peci1 »

Ahoj, dneska jsem byl na zkousce. Chtel bych poreferovat, co se od minulych let (jak bylo popsano na foru) zmenilo.

Prihlasovani na zkousku: Staci panu profesorovi napsat email, kdy chcete prijit (a vyckat na potvrzeni ;) )
Zapisovani znamek do SISu: Ihned po zkousce
Prubeh zkousky: Jde o face-to-face zkousku, sedite nad papiry u stolu, pan profesor zadava otazky a vy ustne, popr. na papir, odpovidate. Nic nechce do takovych podrobnosti, jako prednasel - kdyz je myslenka zrejma, vetsinou je ji ochoten prijmout bez debat... Tak nejak zabrousi do vsech probiranych oblasti, chce slyset definice, popr. dukazy vet (nebo jen casti dukazu), nebo opravdu jednoduche dusledky vet z prednasky. Celkove hodnoceni mi prislo dost mirne.

Mne konkretne se ptal na zneni Ramyseyovky a souvisejici definice. Pak axiom sumy. Potom se zeptal na mohutnost mnoziny \bigcup a, kde |a| = \kappa, (\forall x \in a)(|x| = \kappa ), a proc je pro odhad nutny axiom vyberu. Pak se ptal, kde jsem se v jinem predmetu setkal v AC (analyzu a dukaz ekvivalentni def. spojitosti ale slyset nechtel). Nechal jsem se podat. Slo o dukaz, ze kazdy vektorovy prostor ma bazi (u nekonecnych prostoru se ukaze, ze baze je kazda maximalni lin. nezavisla mnozina - a prave na jeji existenci je nutny AC). Potom nejake povidani o kardinalech, mohutnosti, veta o tom, jak muze dopadnout \kappa^{\lambda}, dukaz jednoho z pripadu + kde se pouzije predpoklad platnosti GCH. Na zaver se me zeptal na lemma o trech mnozinach (bohuzel jsem zvoral uz zneni, tak ani nevim, jestli by chtel dukaz).

Snad az na mocniny kardinalu mi se vsemi dukazy znacne pomahal. Nakonec jsem odesel s dvojkou :)
Vetsina lidi pise, ze zkouska je pohodova (ona je vzhledem k vyslednemu hodnoceni), ale mne tak neprisla. Asi jsem spis typ na interaktivni pisemky (tahle byla ale interaktivni az moc).
KubaZamek

Terminy v zari

Příspěvek od KubaZamek »

Ahoj,
Nevite nekdo, prosim, zda bude pan profesor zkouset i v zari?
Diky moc.
Sethiel

Re: Terminy v zari

Příspěvek od Sethiel »

KubaZamek píše:Ahoj,
Nevite nekdo, prosim, zda bude pan profesor zkouset i v zari?
Diky moc.
Napsal mi celkem jasně, že nezkouší od 17. do 27. června a po 7. červenci. Takže předpokládám, že ne.
titla

Re: Teorie mnozin - informace z roku 2010

Příspěvek od titla »

Nemohl by prosim nekdo vysvetlit tu mohutnost sjednoceni? Vim ze to vyjde kappa, je to i ve "skriptech", ale proc to tak je?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“