Databaze typu klient-server - 7.6.2007 [zk]

mike
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 27. 11. 2006 15:27
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Uherske Hradiste
Kontaktovat uživatele:

Databaze typu klient-server - 7.6.2007 [zk]

Příspěvek od mike »

Zkouska puvodne mela zacit 17:30, ale nakonec dorazil az v 18:45, s tim ze ma pro nas dobrou zpravu, ze za hodinu musit odjet. :)

Samotna zkouska vypadala tak, ze dal priklad:
Mame sklad, ktery muze mit vice pobocek (napr. nachazi se ve vice mestech). Do skladu lze jednotlive zbozi vlozit i vybrat. Za ukol jsme meli napsat datovy model, a procedury, ktere se budou starat o pridani a vydani polozek ze skladu. Navic chtel, aby mel moznost videt aktualni pocet zbozi na sklade (tzn. nejaky stav).
Zadani velmi jednoduche, ja osobne jsem nakreslil dat.model, napsal Create table asi na 4 tabulky, potom dve procedury a jeden trigger, a to mu stacilo.

Pote si prosel zapocet. Ja jsem mel uplne to same co do Databazovych aplikaci u Kopeckeho (jen jsem tam dopsal, jaky isolation level bych pouzil). Prosel si to, a vytkl mi, ze zpracovani vyjimek pomoci "when others" je prilis hrube, ze bych mel pouzit nejakou funkci, kterou bych ty nespecifikovane vyjimky zpracoval.

A nakonec me dal jeste zeptal par teoretickych otazek:
1. co je to committed read.
2. jake jsou typy pristupovych prav do databaze (select, update,insert, delete, execute, grant, connect)
3. neco o paralelnich systemech, jake jsou vyhody, a jaky je rozdil mezi standart a enterprise verzi databazi
4. co se deje v databazi pri prikazu PREPARE

Celkove za jedna. Vubec to nehrotil, celkove velmi prijemna zkouska.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“