Kybernalita II - posudky

Uživatelský avatar
gofry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 13. 1. 2006 23:41

Kybernalita II - posudky

Příspěvek od gofry »

Tento thread slúži pre tých, ktorí navštevujú prednášku Kybernalita II a budú pracovať na analýze súborov a na následnom napísaní posudku. Tí, ktorí boli na Kybernalite II vo štvrtok 19. 04. 2007 vedia o čo sa jedná.

Posudky je nutné odovzdať do 10. 5. 2007

//edit(27. 06. 2007): Je možné ich odovzdať kedykoľvek. Dohodnite sa s dr. Jirovským.

popis úlohy
1. Vytvoriť adresár, ktorý obsahuje nejaké dokumenty (nejaké klasické - doc, xls, jpg, pdf, odt, ... - cca 10 rôznych typov)
2. Zazipovať a uploadnúť adresár niekam, odkiaľ sa dá rozumne stiahnuť. Deadline je pondelok - 23. 04. 2007.
3. Po pondelku si stiahnuť všetky uploadnuté adresáre a urobiť na nich analýzu pomocou sleuth kit alebo podobného nástroja a vytvoriť znalecký posudok.

poznámky
- posudok by určite mal obsahovať štatistiku súborov - tj. zoznam typov, veľkosť, počet a podobne - možno nejaký percentový graf

Vzor posudku je možné stiahnuť z Jirovského stránok.

Ak som na niečo zabudol, dopíšte to prosím.
Naposledy upravil(a) gofry dne 27. 6. 2007 12:26, celkem upraveno 6 x.
jirja

Příspěvek od jirja »

Říkal, že to má být uploadlé do neděle 22.4. večer.

jinak zde je to mé: http://jirja.net/~jirja/kybernalita.zip

snad to je ok.

P.S.: je tu pekne pitoma captcha.
Uživatelský avatar
gofry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 13. 1. 2006 23:41

Příspěvek od gofry »

JJ, on povedal, že do nedele ale určite to kontrolovať nebude ;-) Ono to beztak vzniklo nedorozumením, pretože ja som povedal, že do nedele založím tento thread ale som to asi blbo povedal a on pochopil, že do nedele uploadneme súbory. Ale možno má niekto nejakú dôležitú vec na práci cez víkend (napríklad ja ;-)), takže sa nebude chcieť zaoberať nejakým uplodovaním súborov.
jirja

Příspěvek od jirja »

No, jako jasně, ale čím dřív to bude uploadlé, tím dřív můžu vypustit z hlavy úlohu sklizně souborů ;) a měl by na to být nějaký dead-line, protože zas třeba já nejsem schopen předpovědět, jak na tom budu časově později...
Uživatelský avatar
gofry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 13. 1. 2006 23:41

Příspěvek od gofry »

Moja zbierka súborov: gofry.zip

Pozerám, že príliš veľa ľudí nebolo touto ideou nadšených.
Marek-kybernalita

Kybernalita - materiál k posouzení

Příspěvek od Marek-kybernalita »

Pěkný nedělní večer. Další materiál k odbornému posouzení naleznete v archivu marek.zip.
jirja

Příspěvek od jirja »

gofry píše:Pozerám, že príliš veľa ľudí nebolo touto ideou nadšených.
jakou ideou?
Kazdopadne to sosnu odtud vse zitra a tim budu povazovat (dle dohody) sbirku za uzavrenou. A jsem pro, aby to tak bylo brane obecne.
Uživatelský avatar
gofry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 13. 1. 2006 23:41

Příspěvek od gofry »

Ideou uploadnutia nejakého materiálu na analýzu ;-)
jirja

Příspěvek od jirja »

gofry píše:Ideou uploadnutia nejakého materiálu na analýzu ;-)
Osobne mi to prijde mnohem zajimavejsi, nez si analyzovat sam jen svoje... tedy pokud nekdo netrpi rozdvojenim osobnosti a dokaze mit sam pred sebou tajnosti ;)
kraag
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 4. 2007 16:54

muj podil

Příspěvek od kraag »

zasilam svuj soubor.

neleknete se vyssiho poctu souboru, ale adresar QIP je nainstalovany program

pokud byste meli problem se stahnutim ci rozbalenim, tak sem napiste 8)

http://www.ms.mff.cuni.cz/~bartm3am/BIG/bartusek.zip
weetya
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 4. 2007 21:21

dalsi data na analyzu

Příspěvek od weetya »

Ahoj, tady jsou moje data na hrani:

http://weetya.wz.cz/weetya.tbz

PS: Ta captcha me taky dost rozhodila, puvodne jsem si ji nevsim a pak me to nechtelo pustit. Ale rafinovane jsem to vyresil registraci:-)
bondoer
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 51
Registrován: 27. 11. 2006 21:39

Příspěvek od bondoer »

tak troska po terminu ale prispejem svojou troskou
kyber.zip

neiem ake boli poziadavky, ale ked tak som tam dal taky puzzlik, na konci by ste sa mali dozvediet adresu "TOP SECRET" zakladne :D. Kto na to prijde ma u mna fakt velky respekt ;). Imho som tam dal dost hintov :).
bobor

data

Příspěvek od bobor »

jirja

Re: data

Příspěvek od jirja »

bobor píše:Tak s krizom po funuse ale predsa:
http://data1.edisk.cz/stahni/88867/Gues ... .15MB.html
pekne mne stves, zajimal by mne ale obecny nazor, zda se ma tvuj datovy vystup ignorovat. osobne uz mam zpracovan sber dat atd. a musim ted napsat zpravu. jako poslat to o tyden pozdeji nez se reklo jen s komentarem "s krizom po funuse" je skoro drzost. treba ja bych musel restartovat celej cyklus. pokud jsi planoval tydeni zdrzeni, mel jsi to rict driv. a 10 typu souboru v nouzi imho najdes za par minut. >(
jirja

Re: muj podil

Příspěvek od jirja »

kraag píše:zasilam svuj soubor.

neleknete se vyssiho poctu souboru, ale adresar QIP je nainstalovany program

pokud byste meli problem se stahnutim ci rozbalenim, tak sem napiste 8)

http://www.ms.mff.cuni.cz/~bartm3am/BIG/bartusek.zip
ty nas ale zasobujes ;) slusny pocet souboru. uprimne receno jsem te ale parkrat proklel ;)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“