Diskrétní a spojitá optimalizace 7.6.2016, Tiwary, Hladík

JS_

Diskrétní a spojitá optimalizace 7.6.2016, Tiwary, Hladík

Příspěvek od JS_ »

Report ze zkoušky:

Nejdřív si nás prošel Hans a každý řekl číslo 1-3 a dostal jednu z otázek, které tam měl připravené na papíře. Byli to jako příklady ze cvičení -- třeba já měl vymyslet, jak redukovat problém nalezení nejmenší kostry na grafu s libovolnými váhami na hranách na problém nalezení nejmenší kostry na grafu s kladnými váhami na hranách. Což je strašně lehký (prostě přičtu konstantu ke všem vahám). Ale jiní měli něco těžšího (myslim že taky nějakou redukci -- něco, co jsme nedělali vyloženě na cvičení a člověk se nad tím musí zamyslet delší dobu).

Hned potom si nás prošel Hladík a každýmu dal nějaké široké téma z přednášky a napiš co nejvíc víš. Třeba já měl KKT podmínky, nic víc nespecifikoval. Ještě jsem zaslechl kuželové programování.

No, Hansovu otázku jsem sepsal asi za 10 minut (s formálním důkazem, že to funguje), zavolal jsem si ho, vysvětlil, on řekl že OK, vzal si ten papír, kam jsem to psal a to byla celá diskrétní část. No a pak jsem asi hodinu psal KKT podmínky :D napsal jsem v podstatě celou tu kapitolu ze skript, včetně nějakého geometrického významu a té věty s hnusným důkazem přes separaci množin. Hladíkovi jsem to pak všechno přeříkal (včetně toho důkazu docela dopodrobna), semtam měl nějakou doplňující otázku. Pak řekl, že je spokojen a šel jsem domů.

No celkově diskrétní část není vůbec o větách a důkazech z přednášky, ale prostě zadá nějaký příklad, který musíš vymyslet... Asi nebývá moc těžký, já to měl fakt lehký, ale není to pravidlo. No a spojitá část zase čistě věty a důkazy z přednášky, zadá široké téma a piš co víš. Ty Hladíkovi skripta jsou dobrý, je tam snad vše, já se učil z nich.

GL
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“