Introduction to Colour Science (NPGR025) - zkouška

mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Introduction to Colour Science (NPGR025) - zkouška

Příspěvek od mykem »

Ahoj, nebyli jste už někdo letos na zkoušce? Stačej k přípravě slajdy k předmětu ze SISu? Nic jinýho jsem ani nenašel :)
jira
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 29. 6. 2011 10:43
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Introduction to Colour Science (NPGR025) - zkouška

Příspěvek od jira »

Také by mě to zajímalo. Zatím jsem se to učil dle toho seznamu vypracovaných otázek a na slidy ani moc nekoukal.
jira
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 29. 6. 2011 10:43
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Introduction to Colour Science (NPGR025) - zkouška

Příspěvek od jira »

jira píše:Také by mě to zajímalo. Zatím jsem se to učil dle toho seznamu vypracovaných otázek a na slidy ani moc nekoukal.
Tak nakonec to víceméně stačilo. Sice jsem neznal nějaké podrobnosti, ale dostal jsem za dvě.
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Introduction to Colour Science (NPGR025) - zkouška

Příspěvek od mykem »

Mě se ptal na 1) CIE RGB (->) XYZ, 2) WB, CA, colour constancy, 3) PDF (->) PDF-X.

Je potřeba hlavně rozumět principům a znát souvislosti mezi příbuznými tématy, tj. umět odpovídat na otázky typu proč (vzniklo XYZ a PDF-X), nebo kdo při tisku PDF-X ten soubor převádí do CMYK profilu tiskárny... Z čehož samozřejmě něco v tom dokumentu s ukázkovejma otázkama chybí, ale téměř všechno si lze s trochou selskýho (případně i matfyzáckýho) rozumu domyslet a odvodit.

Zkouška jako taková byla vcelku rychlá a příjemná, byl trpělivej a otázku, kterou jsem nepochopil, mi klidně několikrát zopakoval (než mi došlo, že se ptá na něco triviálního) :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“