Vařba na kolejích

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Uživatelský avatar
wintermute
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 153
Registrován: 23. 5. 2005 22:06
Typ studia: Informatika Mgr.

Vařba na kolejích

Příspěvek od wintermute »

Tak první rok jsem přežil na prefabrikovaných konzervovaných polotovarech, ale tak něják jsem si říkal, že v druháku bych si mohl dopřát i na kolejích poctivou domáckou stravu.

Jenomže je tu menší problém: já neumim pořádně uvařit ani chleba s máslem. Tak co, máte nějákej tip na nějáký jednoduchý jídlo, který je zároveň chutný a přitom neni problém skladovat suroviny v malý ledičce bez mrazáku? Co tak jako normálně vaříte na koleji?
Za jakýkoliv návrhy budu vděčnej.
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

pokud mas panev a olej, muzes se pustit do smazeni.. je to nenarocny, i kdyby se to pred pripravou hejbalo po smazeni je to zarucene mrtve, jen to nesmis spalit

jinak mam zkusenost ze krupicna kase a spagety jsou vdecne a rychle jidla

no a na letosek planuju presvedcit spolubydly ze se musime slozit a koupit nejakou levnou mikrovlnku, pac to je zaklad.. a pak se muze delat vse ;))
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

A já mikrovlnku vlastním takže jestli se nám podaří bydlet spolu a mně dostat tu těžkou krávu do Prahy tak nikoho přesvědčovat nemusíš, můžeme dělat i balkon party, bo má i grill, jen jí teda umim jenom zapnout.

Velmi dobrý jídlo jsou párky, jen se nedají jíst víckrát než dvakrát denně, pak už je to hnus, skvělé jsou čínské polívky, dáš tam dost tabasca nebo hrušku a dá se to i jíst. V rámci pytlíkových polívek doporučuju poctivou bramborovou nebo gulášovou, když si do toho koupíš ještě pytlík takovajch těstovin (menuje se to nějak jako hrášek, ale to je jen tvarem, jsou to těstoviny) tak se docela najíš. A můžeš dělat i topinky, jen na ně nezapomeň, nebyl bys oblíben u splubydlů.
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

chces-li byt fakt neobliben, kup si tlacenku s cibuli, polej to octem.. a po vyjedeni tlacenky a trochy cibule nech zbytek cibule s octem na taliri v mistnosti kde spis a rano se probudis do "nadherneho" kyseleho oderu

jinak pomerne vdecny jsou smazeny vurty (spekacky) - rozkrojit podel, osmazit, pote pokrajet jeste na pul, podavat s horcici a chlebem - narocnost: snadne, doba pripravy: rychle, vydatnost: vysoka... ale bacha.. kamarad na tom jel tyden a pomerne pribral...
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

Goran píše:A já mikrovlnku vlastním takže jestli se nám podaří bydlet spolu a mně dostat tu těžkou krávu do Prahy tak nikoho přesvědčovat nemusíš, můžeme dělat i balkon party, bo má i grill, jen jí teda umim jenom zapnout.
Tak ja dneska delal v mikrovlnce lasagne... ale pri narocosti pripravy to asi neni vhodne kolejni jidlo (a to nemluvim o cene - proc si kazit radost kdyz se tak povedly)
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Tak s tebou musim bydlet! Jestli umiš dobře dělat mý nejoblíbenější jídlo v mikrovlnce tak už se moc těšim.
Uživatelský avatar
Ferro_the_King
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 61
Registrován: 15. 11. 2004 19:49

Příspěvek od Ferro_the_King »

tutchek píše:pokud mas panev a olej, muzes se pustit do smazeni.. je to nenarocny, i kdyby se to pred pripravou hejbalo po smazeni je to zarucene mrtve, jen to nesmis spalit
No- par mojich pomerne cerstvych poznatku o smazeni (jinak ja sem schopnej spalit i vodu na caj) Maslo s prichuti, jakoz i tavenej sejra se skutecne nedaji pouzit jako fritovaci olej. Je-li na krabicce s polotovarem napsano, ze se ma smazit 8 minut z obou stran, pak to vetsinou neznamena 8 z jedny a 8 z druhy, tahat fritujici se rizek z pancicky rukou OPRAVDU nejni dobrej napad. Mate-li hladove spolubydlici na patre, pak se nepokousejte poprosit je, jestli by vam to chvilku nepohlidali...
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Teda mám pocit, že bydlet na koleji je zdraví škodlivá záležitost.
BTW - moje konvice se vypne sama, když se mi ta voda na čaj už vaří. 8)
"Endure. In enduring grow strong."
qk
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 181
Registrován: 24. 2. 2005 10:03
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qk »

no tip co delam ja doma, i kdyz to neni kolej.
Dobry jsou
1) polivky pridej varle - nejlepe pridat dva kusy a dobre rozmichat
2) Gulasovy polivky s tim ze tam vetknete jednu az dve klobasky soucasne s polivkou, pak to pekne projde a s chlebem velice hutne, mne to staci na celej den
3) testoviny se syrovou omackou - omacka z pytliku, ale je potreba dat pozor at se nepripali omacka
4) testoviny s kecupem - rychli levny..dobry je pridat treba jeste ohratou klobasku
5) bramborovy knedliky s kompotem - kompot se vetsinou da vzit z domova, knedliky v prasku, jen ukoulet a uvarit
6) misto kompotu si udelat k tomu parky - je to pak hodne hutny
7) krupicova kase - hlavni ji michat a hlidat, spalena je to dost hnusny

no az na neco si vzpomenu nebo az neco zase testnu az budu sam doma tak pripisu (pokud teda preziju konzumaci :D )
Don't worry, be dead
Uživatelský avatar
WildOrchid
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 96
Registrován: 3. 10. 2005 21:28
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha-Větrník/ Prostějov/ olomoucko...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WildOrchid »

koukam ze nejsem zdaleka jedinna kdo zije na krupicovy kasi a testovinach :lol:
jinak dobry je taky uvarit rejzi s kari korenim a do toho dat arasidy nebo treba hrasek.. nebo nakej mazaci syr, to je pak sice dobry, ale vypada to jak vezenska kase.. a nedoporucuju umejvat hrnec az dalsi den..
nebo je dobry osmazit parek nakrajenej nakolecka s cibulkou a do toho plesknout konzervu fazoli v chili nalevu..rychly a dobry.. jen se to taky neda moc casto kvuli.. no vsak vite.. :oops: :)
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

inak light burger poznate?
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
WildOrchid
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 96
Registrován: 3. 10. 2005 21:28
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha-Větrník/ Prostějov/ olomoucko...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WildOrchid »

tak s tou kukurici ma Johanka pravdu.. s kupovanou to neni ono :lol: ale sete bych tam pridala ze je dobry koupit mrazenou, dat ji trochu na talir s kouskem masla, posolit a strcit do mikrovlnky. tim jsem se taky nejakou dobu zivila, je to chutny a syty...
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“