Rozdiel medzi obormi - informatika

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Jozef

Rozdiel medzi obormi - informatika

Příspěvek od Jozef »

Zdravím, vyberám si Informatický obor bc štúdia a rád by som sa dozvedel niečo o rozdieloch mezdi nimi priamo od študentov.
+ otázky k tomu
1.) ktorý obor sa vam zda najjednoduchší
2.) všimol som si že málo kto študuje obor Softwarové a datové inženýrství - oplatí si vybrať tento obor? Aká je jeho výhoda oproti programovaniu alebo aj obecnej informatike.
3.) rozdiel medzi obecnou informatikou a programovaním, a tiež rozdiel medzi progravaním a Softwarové a datové inženýrství

Mňa podľa predmetov a popisu najviac láka práve Softwarové a datové inženýrství, ale zdá sa mi že 3 študenti v 2. roč. je nejak málo (podľa SIS) oproti takému IOI, čo má väčšina. + ktorý z ďalších 2 oboroch je blizšie k náplni tohto oboru (ten malý počet študentov v tomto obore ma dosť odrádza)
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Rozdiel medzi obormi - informatika

Příspěvek od mykem »

U nás byl ten rozdíl úplně minimální (tzn. obory se lišily v jednom či dvou předmětech pro státnice). Rozhodně se neboj oboru, kde je málo lidí, to nic špatnýho neznamená... Spíš si vyber podle těch několika málo rozdílných povinných/doporučených-ke-státnicím předmětů.
Uživatelský avatar
R.U.R.
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 25. 5. 2008 18:46
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdiel medzi obormi - informatika

Příspěvek od R.U.R. »

Studium je prakticky stejné. Za nás se lišilo několik málo povinností ohledně předmětů (ale nebyl problém splnit klidně jejich sjednocení, tj. nebylo to nijak extra omezující). Co se za nás lišilo výraznějc byly státnice -- například naše Programování mělo u státnic i Principy překladačů, celkem do hloubky. Ale tohle oboje se každý rok mění (platit by vždy měly ty podmínky, za kterých člověk nastupoval), je potřeba dohledat na webu mff.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“