Matematické struktury (NMgr. obor)

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Fiamelle
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 7. 2013 17:38
Typ studia: Matematika Mgr.

Matematické struktury (NMgr. obor)

Příspěvek od Fiamelle »

Sice mám na tohle ještě čas, ale na tohle fórum skoro nikdo nechodí, tak možná někdo i odpoví, než to budu vážně potřebovat :D
Začínám přemýšlet o zaměření (obecná matematika) a s tím souvisejícím navazujícím magisterském oboru. Nejvíc by se mi líbily matematické struktury. Z toho, co jsem zatím tak četla, jsem ale nabyla dojmu, že na struktury chodívají většinou spíš jen ti nejlepší studenti, kteří se dále chtějí věnovat vědě.

Od toho se odvíjí mé dva dotazy:
1) Jak je to těžké, tzn. má člověk, co ani zdaleka nepatří k těm nejnadanějším, šanci to zvládnout a jak je to zhruba těžké v porovnání s ostatními obory?
2) Jaké je uplatnění, když člověk nepůjde na doktorské studium, nechce se věnovat vědě ani zůstat na fakultě a učit ani nic podobného?

Na stránkách píšou třeba "Získané poznatky a abstraktní způsob myšlení uplatníte v rámci doktorského studia nebo v řadě atraktivních praktických zaměstnání." nebo "Uplatnění nalezne vedle akademické sféry v nejrůznějších oblastech lidské činnosti na místech, kde je potřeba zvládat a využívat nové poznatky a rozsáhlé systémy.", což mi moc nepomohlo. Já si prostě nedokážu vůbec nic konkrétního představit z té "řady atraktivních praktických zaměstnání". A určitě by nevadilo, kdyby to nebylo přesně to, co bych vystudovala, ale neumím si představit ani nic, co by s tím souviselo "jenom trochu".
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Matematické struktury (NMgr. obor)

Příspěvek od QZuzka »

Ahoj,
obecná odpověď více méně pro všechny podobně váhající - jdi se tam podívat, promluv si se současnými studenty/čerstvými doktorandy - někteří budou vědět, co dělají jejich bývalí spolužáci, o čem sami uvažovali, co je nejvíc překvapilo. Tady se chytnou spíš informatici - a i u těch je spolehlivější si s pár lidmi popovídat (a trochu zjistit, nejen co říkají, ale i proč si to myslí), najít někoho s podobným dojmem z bakaláře a podobně.

Ta věta o atraktivních praktických zaměstnáních by mohla vycházet z obecně dobré pověsti absolventů mff - říká se (a prý je to i pravda:) ), kolik obecných fyziků se uchytilo v ČNB, jednou jsem na Dni firem slyšela větu "přineste libovolný magisterský diplom z matfyzu a domluvíme se". Typově to budou banky, konzultanti, analytika...


Konkrétní odpověď od jednoho staršího doktoranda máš v SZ, trochu potvrzuje tvůj dojem spíše vědeckého oboru.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“