Přijetí na matfyz

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Phil

Přijetí na matfyz

Příspěvek od Phil »

Ahoj, uvažuji o tom, že bych šel na matfyz. Zatím si nejsem úplně jistý. Matematika mě baví. Taky jsem četl něco takového, že když budu mít průměr z výročních vysvědčení z prváku až třeťáku a pololetního ze čtvrťáku do 1,5 nebo 1,75 tak nemusím dělat příjimačky a jsem mezi vámi na matfyzu. Je to tak? :-)
Fiamelle
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 7. 2013 17:38
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Přijetí na matfyz

Příspěvek od Fiamelle »

Záleží který obor. Na fyziku přijímačky nejsou vůbec, pak například na obecnou matematiku je lze prominout tímto způsobem, ale na finanční matematiku ne.

http://www.mff.cuni.cz/studium/uchazec/prijriz-bc.htm (je to pro rok 2012/13, ale předpokládám, že tento rok se to nějak drasticky měnit nebude)
Phil

Re: Přijetí na matfyz

Příspěvek od Phil »

Díky. Mám na mysli především tu matematiku. Takže bych si teoreticky mohl v pololetí zajistit přijetí na obecnou matematiku a zároveň bych mohl zkusit příjimačky na finanční matematiku, že? :-)

Ještě bych se chtěl zeptat, jaké jsou začátky. Jestli vás hoděj do vody a ze začátku pořádně nevíte o čem se mluví, nebo to tam učej tak, že všechno chápete hned od začátku?
Fiamelle
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 7. 2013 17:38
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Přijetí na matfyz

Příspěvek od Fiamelle »

Jo, to by určitě mělo jít.

A s tím druhým dotazem... nooo... my dost často pořádně nevíme, o čem se mluví, ještě pořád :D Ale už nám to tak nevadí a taky víme, že když si nad tím sedneme doma, tak to pochopíme... resp. mluvím za sebe. Řekla bych, že to je takové těžší hned od začátku, ale dá se to, není to zas tak, že byste přišli na první přednášku a tam na vás vybalili šílené pojmy, aniž by vám to vysvětlili, a hned začali důkazy na 4 tabule bleskovým tempem - to určitě ne. Spíš to jde rychle a je to těžší na uvažování a taky než si na to člověk zvykne, že jo. Ale jede se od základů, vážně potřebuješ jenom (dobré) základy středoškolské matematiky, co se týče znalostí. Ale zase ne že bychom chápali hned všechno... chce to dost úsilí. A ne každý to zvládne, i s úsilím... já to možná taky nezvládnu, to se ještě uvidí :D Zezačátku budou asi největším překvapením/problémem důkazy. Je to tu hodně teoreticky orientované, oproti střední, kde se v podstatě jen počítá.
Phil

Re: Přijetí na matfyz

Příspěvek od Phil »

Takže rozdíl mezi prvákem a dalšími ročníky: v prváku to studenti nechápou a trápí se tím, ale v dalších ročnících už je to dobré, protože jim už nevadí, že to nechápou. :-D

Ale teď vážně. To, že se u toho bude muset přemýšlet je podle mě v pořádku a musí se s tím počítat. Určitě je lepší to pochopit než se všechno možný učit nazpaměť. Co se týče těch základů středoškolské matematiky, tak to je, myslím, v pohodě. I nějaké ty jednodušší důkazy jsme už někdy dělali. Taky mám matematický seminář, který mě snad také o něco lépe připraví.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“