Da sa 'odmietnut' znamka na skuske?

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
_/_

Da sa 'odmietnut' znamka na skuske?

Příspěvek od _/_ »

Ahoj

uvedomujem si, ze odpoved na moju otazku sa pravdepodobne nachadza v tych necitatelnych stostranovych oficialnych predpisoch, ktore sa mi citat nechce, tak ma prosim neukamenujte:
V pripade, ze dostanem prechadzaciu znamku na skuske (1,2 alebo 3) s ktorou nie som spokojny (to je niektorych pripadoch 2,3 ; v inych pripadoch 3), mozem ju 'odmietnut' s tym, ze pridem na dalsi termin ?
Podotazka: moze mi to pokazit priemer ? V zmysle, ci su (co sa priemeru tyka) nasledujuce dve situacie ekvivalentne:

Situacia1
Prvy termin, hodnotenie 1

Situacia 2
Prvy termin, hodnotenie 3 'odmietnute' (ak sa nieco take da)
Druhy termin, hodnotenie 1

Alternativne formulovane, ci 'odmietnute' znamky kazia priemer.
vdaka
chmirko
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 17
Registrován: 11. 10. 2009 18:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Da sa 'odmietnut' znamka na skuske?

Příspěvek od chmirko »

Myslim ze to je individualne, celkovo pozorujem vsetky tieto moznosti:

niekto ked nechces ti neda znamku, teda stratis termin, ale do priemeru ani nikde sa nema co pocitat, (malokedy plati pre znamku 4, mozno u tolerantnych skusajucich na 6. termine, tam potom nepocita ani termin)

niekto ti zapise 4 (miesto tvojej znakmy) a mozes prist znova

niekto sa s tebou bavit nebude a da ti vysledok

a niesom si isty ci niekto nerobi stylom ze ti znamku zapise,
a ked prides inokedy na opravu, tak ti ju prepise na 4 (aby si nemal moznost vybrat si tu lepsiu a nemal tam moc vymiselnikov) a zapise ti novu

v skorej vynimocnych pripadoch ak nemas jedna, ti skusajuci povie ze od teba ocakava za jedna a ze toto bola konzultacia a vykopne ta, teda nestratis ani termin, ani nemas horsiu znamky (ktoru by si aj chcel) ale musis to cele absolvovat znova (a samozrejme sa doucit aby ti ta 1 vysla, v pripadoch kedy skuska zabere 6+hod a trebars ti v polovici povie ze ma dost a mas prist zajtra to nepotesi)

to je co mam tak odpozerane,
na fundovanejsiu odpoved si pockaj
Kolemjdoucí

Re: Da sa 'odmietnut' znamka na skuske?

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Pokud se nemýlím (fungovalo to tak za mých studií), tak lze odmítnou známku a přijít příště. Ovšem toto má dva háčky. Tím prvním je to, že známka je odmítnuta definitivně, pokud dopadne druhý pokus hůře, student nemůže požadovat známku z předešlého termínu. Druhým háčkem je to, že termín propadá a pokud nemá zkoušející dobrou náladu a nevykáže omluvenou neúčast, termín se hodnotí jako neúspěšná zkouška. Do výpočtu prospěchu se počítají (nebo alespoň za mě se počítaly) všechny neúspěšné pokusy, takže smysl má odmítat jen trojku, protože v dalších výpočtech figuruje (figurovala) známka jako průměr nové a čtyřky.
Další možnost, pokud ti jde o červený diplom, je (byla?) ta, že můžeš za jistých okolností (jeden nebo nejvýše dva kritické předměty, jinak vesměs jedničky) požádat v posledním ročníku o vykonání opravné zkoušky - pokud bude za jedna, dostaneš červený diplom, pokud bude za čtyři, končíš neúspěšně studium.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“