Volitelné předměty a prospěchové stipendium

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Mihulik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 20. 5. 2011 19:13
Typ studia: Matematika Mgr.

Volitelné předměty a prospěchové stipendium

Příspěvek od Mihulik »

Ahoj,
nevíte jak se zohledňují volitelné předměty (tím myslím předměty, které nejsou uvedeny v doporučeném průběhu studia pro daný semestr) při určování, kdo dostane prospěchové stipendium a kdo ne?
Ptám se proto, že se mi minulý semestr opravdu zadařil, a tak jsem si řekl, že bych měl máknout i tento a příští rok snad dostat od fakulty nějakou tu korunku. Zároveň jsem si ale zapsal spoustu předmětů, které mě zajímají (naštěstí mi sedly do rozvrhu, tak proč toho nevyužít), ale pochybuji, že budu chtít skládat zkoušku ze všech.
Proto by mě zajímalo, jak tyto předměty ovlivňují mé šance k získání stipendia, abych si je případně včas škrtnul. :)

Děkuji mnohokrát! :)
vojta_vorel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 14. 1. 2011 15:10
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Volitelné předměty a prospěchové stipendium

Příspěvek od vojta_vorel »

Nedávno jsem se všechny potenciální zádrhele kolem stipendia snažil zjistit. Vyšlo mi z toho, že platná pravidla jsou celkem jednoznačně napsaná tady: http://www.mff.cuni.cz/fakulta/predpisy/stip_prav.htm

Vojta
Acris
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 1. 2010 14:28
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha

Re: Volitelné předměty a prospěchové stipendium

Příspěvek od Acris »

Jednu věc tam sice nevidím explicitně napsanou, ale během posledních cca 3 let myslím platila a je napsaná např. zde: http://skas.mff.cuni.cz/old/node/120 (což je z roku 2010 a od té doby se to snad neměnilo) a to, že: "Pokud student z daného předmětu nejde ani jednou na zkoušku, stipendium to neovlivní. " Samozřejmě jinak musí mít člověk dost kreditů ze zkoušek, které složil, atd. Zrovna v situaci, kterou popisuješ, by se mohlo jednat o užitečný fakt... ;)
A.
Mihulik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 20. 5. 2011 19:13
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Volitelné předměty a prospěchové stipendium

Příspěvek od Mihulik »

Oboum moc děkuji :) To je přesně to, co jsem potřeboval vědět :wink:
ips
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 10. 9. 2011 20:18
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Volitelné předměty a prospěchové stipendium

Příspěvek od ips »

Mohu potvrdit, v prváku jsem měl dobrý průměr a stipendium jsem dostal i přes jeden nesplněný volitelný předmět (na který jsem se v půlce semestru vykašlal).
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“