Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Nicco

Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od Nicco »

Ahoj, momentálně studuji 1.semestr na Vysoké škole ekonomické, FFÚ - obor Finance. Výuku mám 2 nebo 3 dny v týdnu. Chtěl bych si k ní přidat ještě jeden obor. Konkrétně chci informatiku, ale nemůžu se rozhodnout, kterou fakultu zvolit. Blíží se období DOD, tak se rozhoduji mezi FIT/FEL ČVUT a MATFYZ. Chtěl bych to studium takto skloubit, popřípadě si doprofilovat volbou povinně volitelných předmětů robotiku. Která fakulta je podle Vás pro mě vhodná. Názor si sice udělám sám, až půjdu na DOD, ale chci vědě,t jestli by se to dalo zvládnout při vším úsilím, ne jenom prolézt to s trojkama, ale abych měl dobré známky (jedničky, dvojky). Myslíte, že se to dá zvládnout? Chtěl bych magisterské studium absolvovat někde v zahraničí, nejlépe Anglie nebo USA. Proto, abych se tam dostal, musím mít vynikající výsledky ( chtěl jsem se zeptat, to se jedná o samé jedničky průměr 1,0 nebo stačí, když budu mít průměr všech známek do 1,4 ?). Jedná se konkrétně o Fulbrightovo stipendium. Jinak co se týče výběru těch fakult, zamlouvá se mi MATFYZ, ale nevím, jestli by to pro mě nebyl moc velký hardcore, co se týče té matematiky. Každopádně bych chtěl, abych měl taky možnost vycestovat. Která fakulta je v tomto ohledu lepší, prestižnější, kde je větší možnost dostat se do zahraničí. Děkuji za odpověď
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od QZuzka »

Další do sbírky.. Doporučuju projít si http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?f=22&t=8642
http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?f=22&t=8360
http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?f=22&t=8517
a další, sice se jedná o jiné situace, ale otázka je prakticky stejná...


ano, dá se studovat matfyz a jiná škola zároveň. V prváku je to docela náročné, protože se očekává účast prakticky všude, ale pokud máš na aspoň jedné škole dostatečně volitelný rozvrh, tak asi teoreticky proč ne. Všichni dvojstudenti které znám ale alespoň jedno studium protahovali a známky jak kdo, ale to je i otázka přístupu.

Jestli je možné mít jedničky - zase, možné to určitě je, je jen otázka, jestli ti tolik bude stát za to věnovat tomu tolik úsilí, kolik by to vyžadovalo - a to, kolik je to v tvém případě ti těžko někdo řekne - pro někoho je prvácké programování samozřejmost, jiného stojí pár hodin týdně, někdo má z matematiky rovnou dostatečný dojem a někdo se musí dost snažit.

Možná využij volného času a kromě DOD navštiv i pár prváckých přednášek na každé ze škol ze kterých vybíráš, je teprve konec října, to by ještě mohlo být trochu srozumitelné...
pizet
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 25. 4. 2011 11:24
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od pizet »

Nicco píše:Ahoj, momentálně studuji 1.semestr na Vysoké škole ekonomické, FFÚ - obor Finance. Výuku mám 2 nebo 3 dny v týdnu. Chtěl bych si k ní přidat ještě jeden obor. Konkrétně chci informatiku, ale nemůžu se rozhodnout, kterou fakultu zvolit. Blíží se období DOD, tak se rozhoduji mezi FIT/FEL ČVUT a MATFYZ. Chtěl bych to studium takto skloubit, popřípadě si doprofilovat volbou povinně volitelných předmětů robotiku. Která fakulta je podle Vás pro mě vhodná. Názor si sice udělám sám, až půjdu na DOD, ale chci vědě,t jestli by se to dalo zvládnout při vším úsilím, ne jenom prolézt to s trojkama, ale abych měl dobré známky (jedničky, dvojky). Myslíte, že se to dá zvládnout? Chtěl bych magisterské studium absolvovat někde v zahraničí, nejlépe Anglie nebo USA. Proto, abych se tam dostal, musím mít vynikající výsledky ( chtěl jsem se zeptat, to se jedná o samé jedničky průměr 1,0 nebo stačí, když budu mít průměr všech známek do 1,4 ?). Jedná se konkrétně o Fulbrightovo stipendium. Jinak co se týče výběru těch fakult, zamlouvá se mi MATFYZ, ale nevím, jestli by to pro mě nebyl moc velký hardcore, co se týče té matematiky. Každopádně bych chtěl, abych měl taky možnost vycestovat. Která fakulta je v tomto ohledu lepší, prestižnější, kde je větší možnost dostat se do zahraničí. Děkuji za odpověď
Podla mna pre teba nie je vhodna ani jedna z tych fakult. Ja si myslim, ze sa to zvladnut neda. Myslim, ze co sa matematiky tyka, tak MATFYZ by rozhodne bol velky hardcore. Snad som ti zodpovedal na tvoju otazku.

Mimochodom, ak by si chcel nejaku menej pesimisticku odpoved, tak povedz, kludne napisem, len sa mi zdalo, ze takych je tu uz na podobne prispevky prilis vela.
I love ginger candy.
Nicco

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od Nicco »

pizet píše:
Nicco píše:Ahoj, momentálně studuji 1.semestr na Vysoké škole ekonomické, FFÚ - obor Finance. Výuku mám 2 nebo 3 dny v týdnu. Chtěl bych si k ní přidat ještě jeden obor. Konkrétně chci informatiku, ale nemůžu se rozhodnout, kterou fakultu zvolit. Blíží se období DOD, tak se rozhoduji mezi FIT/FEL ČVUT a MATFYZ. Chtěl bych to studium takto skloubit, popřípadě si doprofilovat volbou povinně volitelných předmětů robotiku. Která fakulta je podle Vás pro mě vhodná. Názor si sice udělám sám, až půjdu na DOD, ale chci vědě,t jestli by se to dalo zvládnout při vším úsilím, ne jenom prolézt to s trojkama, ale abych měl dobré známky (jedničky, dvojky). Myslíte, že se to dá zvládnout? Chtěl bych magisterské studium absolvovat někde v zahraničí, nejlépe Anglie nebo USA. Proto, abych se tam dostal, musím mít vynikající výsledky ( chtěl jsem se zeptat, to se jedná o samé jedničky průměr 1,0 nebo stačí, když budu mít průměr všech známek do 1,4 ?). Jedná se konkrétně o Fulbrightovo stipendium. Jinak co se týče výběru těch fakult, zamlouvá se mi MATFYZ, ale nevím, jestli by to pro mě nebyl moc velký hardcore, co se týče té matematiky. Každopádně bych chtěl, abych měl taky možnost vycestovat. Která fakulta je v tomto ohledu lepší, prestižnější, kde je větší možnost dostat se do zahraničí. Děkuji za odpověď
Podla mna pre teba nie je vhodna ani jedna z tych fakult. Ja si myslim, ze sa to zvladnut neda. Myslim, ze co sa matematiky tyka, tak MATFYZ by rozhodne bol velky hardcore. Snad som ti zodpovedal na tvoju otazku.

Mimochodom, ak by si chcel nejaku menej pesimisticku odpoved, tak povedz, kludne napisem, len sa mi zdalo, ze takych je tu uz na podobne prispevky prilis vela.[


Mohl bys mi napsat, jestli jsou ještě ty přednášky matematické analýzy nebo calculus?Šel bych se na ně podívat, a udělal bych si názor. Každopádně jsem už asi na 70 procent rozhodnutý, že jsem půjdu, páč ty znalosti, které požadují, mít musím. Na ČVUT to asi tak nebude. Já se totiž chystám studovat jeden obor v zahraničí, a jak jsem se díval, požadují nejméně 3 semestry calculusu, pak pravděpodobnost a statistiku, samozřejmě tam je pak požadavek umět alespoň jeden z programovacích jazyků. Dal by se někde sehnat rozvrh pro první ročník? Bylo by to fajn.
Návštěvník

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od Návštěvník »

pizet píše:
Nicco píše:Ahoj, momentálně studuji 1.semestr na Vysoké škole ekonomické, FFÚ - obor Finance. Výuku mám 2 nebo 3 dny v týdnu. Chtěl bych si k ní přidat ještě jeden obor. Konkrétně chci informatiku, ale nemůžu se rozhodnout, kterou fakultu zvolit. Blíží se období DOD, tak se rozhoduji mezi FIT/FEL ČVUT a MATFYZ. Chtěl bych to studium takto skloubit, popřípadě si doprofilovat volbou povinně volitelných předmětů robotiku. Která fakulta je podle Vás pro mě vhodná. Názor si sice udělám sám, až půjdu na DOD, ale chci vědě,t jestli by se to dalo zvládnout při vším úsilím, ne jenom prolézt to s trojkama, ale abych měl dobré známky (jedničky, dvojky). Myslíte, že se to dá zvládnout? Chtěl bych magisterské studium absolvovat někde v zahraničí, nejlépe Anglie nebo USA. Proto, abych se tam dostal, musím mít vynikající výsledky ( chtěl jsem se zeptat, to se jedná o samé jedničky průměr 1,0 nebo stačí, když budu mít průměr všech známek do 1,4 ?). Jedná se konkrétně o Fulbrightovo stipendium. Jinak co se týče výběru těch fakult, zamlouvá se mi MATFYZ, ale nevím, jestli by to pro mě nebyl moc velký hardcore, co se týče té matematiky. Každopádně bych chtěl, abych měl taky možnost vycestovat. Která fakulta je v tomto ohledu lepší, prestižnější, kde je větší možnost dostat se do zahraničí. Děkuji za odpověď
Podla mna pre teba nie je vhodna ani jedna z tych fakult. Ja si myslim, ze sa to zvladnut neda. Myslim, ze co sa matematiky tyka, tak MATFYZ by rozhodne bol velky hardcore. Snad som ti zodpovedal na tvoju otazku.

Mimochodom, ak by si chcel nejaku menej pesimisticku odpoved, tak povedz, kludne napisem, len sa mi zdalo, ze takych je tu uz na podobne prispevky prilis vela.[


Mohl bys mi napsat, jestli jsou ještě ty přednášky matematické analýzy nebo calculus? Šel bych se na ně podívat, a udělal bych si názor. Každopádně jsem už asi na 70 procent rozhodnutý, že jsem půjdu, páč ty znalosti, které požadují, mít musím. Na ČVUT to asi tak nebude. Já se totiž chystám studovat jeden obor v zahraničí, a jak jsem se díval, požadují nejméně 3 semestry calculusu, pak pravděpodobnost a statistiku, samozřejmě tam je pak požadavek umět alespoň jeden z programovacích jazyků. Dal by se někde sehnat rozvrh pro první ročník? Bylo by to fajn.Co se týče učení, učím se od rána do večera, nevím, jestli se dají přednášky na matfyzu dát hned od rána (7:00), abych pak měl čas se vše naučit. Chci se dostat do zahraničí na ten obor, nic jiného než učení mě nezajímá (nemám ani žádný studentský život -akce,holku,sex), všechno obětuji jen proto, aby ze mě byl někdo. Sice mě na VŠE říkali, že to je čiré bláznovství, ale já to tak chci. Pomalu si začínám uvědomovat, jak se na mě ti lidé asi dívají a co si myslí.Ještě podotýkám, že Finance jsou nejtěžší obor na VŠE, ne jak fakulta Podnikohospodářská a Mezinárodních vztahů, u kterých studenti pracují na 90 %, mě se jedná čistě o studium. Chci tomu dát vše. Hlavně, abych to studium pak nepřetáhl, to bych už musel platit, páč bych ty školy měl posunuty o jeden rok.
rur

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od rur »

Zdravím,
podle posledního přísěvku myslím, že Matfyz je škola pro tebe. Pokud to máš rád hard, tak tady to najdeš - a pokud by to na tebe bylo málo, tak vždycky jsou spousty náročnějších rozšiřujících předmětů - například analýza 3 a 4 už není povinná...

Řek bych, že pokud člověku nevadí se učit fakt hodně, tak může mít i samé jedničky. Vím o jednom člověku co neměl jinou známku než jedničku a o dvou co měli jednu dvojku, ovšem ze všech se stali vyučující na MFF. A znám i člověka co zvládnul bakalářské studium za dva roky. Nicméně já radši nějaký čas věnoval práci, během semestru jsem se neučil a akorát dělal domácí úkoly, na každou zkoušku se učil obvykle +- dva dny, a stačilo mi to na průměr kolem 2.
Ale je to velmi individuální.

Výuka začíná od 9 ráno, dřív něco bývá jen opravdu výjimečně.

Rozvrh prváckých předmětů zde:

https://is.cuni.cz/studium/rozvrhng/roz ... +I%2F1%60P

Tučně jsou přednášky. Je tam hodně překryvů protože to je rozvrh pro všechny tři paralelky dohromady.
rur

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od rur »

Jo a možnost vycestování byla vždycky dobrá, +- stylem kdo chce kam jet, ten tam jede. Ale momentálně je hot topic to že na Erasmu došly prachy, takže je docela otázka, jak to bude dál.
Nicco

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od Nicco »

rur píše:Zdravím,
podle posledního přísěvku myslím, že Matfyz je škola pro tebe. Pokud to máš rád hard, tak tady to najdeš - a pokud by to na tebe bylo málo, tak vždycky jsou spousty náročnějších rozšiřujících předmětů - například analýza 3 a 4 už není povinná...

Řek bych, že pokud člověku nevadí se učit fakt hodně, tak může mít i samé jedničky. Vím o jednom člověku co neměl jinou známku než jedničku a o dvou co měli jednu dvojku, ovšem ze všech se stali vyučující na MFF. A znám i člověka co zvládnul bakalářské studium za dva roky. Nicméně já radši nějaký čas věnoval práci, během semestru jsem se neučil a akorát dělal domácí úkoly, na každou zkoušku se učil obvykle +- dva dny, a stačilo mi to na průměr kolem 2.
Ale je to velmi individuální.

Výuka začíná od 9 ráno, dřív něco bývá jen opravdu výjimečně.

Rozvrh prváckých předmětů zde:

https://is.cuni.cz/studium/rozvrhng/roz ... +I%2F1%60P

Tučně jsou přednášky. Je tam hodně překryvů protože to je rozvrh pro všechny tři paralelky dohromady.
Díky moc, konečně někdo slušný, kdo mi odpověděl. Zkusím to tedy, byl jsem zatím na přednášce z programování, docela mě to zaujalo :-), chci se ale ještě podívat na přednášku matematické analýzy ( tu, ze které tady všichni mají strach :D ). Nicméně, přidám si ji jako druhou školu s tím rozdílem, že tu VŠE zkusím udělat na samé jedničky, abych měl vynikající výsledky ( POKUD VÍM, UPLATŇUJÍ SE JEN VÝSLEDKY Z TÉ LEPŠÍ ŠKOLY, TEDA KDYŽ STUDUJI DVĚ, TO SI MŮŽU VYBRAT, KTEROU Z NICH SI VYBERU NA TY ZNÁMKY). Matfyz bych se pokoušel dát do maximálního průměru 2, tady bych to viděl spíše jako hranici, chtěl bych i lepší průměr než 2, no, uvidím jak mi to půjde, každopádně jednu z těch dvou škol budu muset dát na průměr 1,0, teda VŠE, matfyz do průměru 2, to se mi hodí znalosti, které budu potřebovat - calculus, pravděpodobnost, statistika a programování. Chtěl bych se ještě zeptat, zda-li poskytuje i dostatečně dobré znalosti algoritmizace (myslím tím dopodrobna, do hloubky), bylo by to taky super. Díky za odpověď
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od QZuzka »

Nicco píše:
rur píše:Zdravím,
podle posledního přísěvku myslím, že Matfyz je škola pro tebe. Pokud to máš rád hard, tak tady to najdeš - a pokud by to na tebe bylo málo, tak vždycky jsou spousty náročnějších rozšiřujících předmětů - například analýza 3 a 4 už není povinná...

Řek bych, že pokud člověku nevadí se učit fakt hodně, tak může mít i samé jedničky. Vím o jednom člověku co neměl jinou známku než jedničku a o dvou co měli jednu dvojku, ovšem ze všech se stali vyučující na MFF. A znám i člověka co zvládnul bakalářské studium za dva roky. Nicméně já radši nějaký čas věnoval práci, během semestru jsem se neučil a akorát dělal domácí úkoly, na každou zkoušku se učil obvykle +- dva dny, a stačilo mi to na průměr kolem 2.
Ale je to velmi individuální.

Výuka začíná od 9 ráno, dřív něco bývá jen opravdu výjimečně.

Rozvrh prváckých předmětů zde:

https://is.cuni.cz/studium/rozvrhng/roz ... +I%2F1%60P

Tučně jsou přednášky. Je tam hodně překryvů protože to je rozvrh pro všechny tři paralelky dohromady.
Díky moc, konečně někdo slušný, kdo mi odpověděl. Zkusím to tedy, byl jsem zatím na přednášce z programování, docela mě to zaujalo :-), chci se ale ještě podívat na přednášku matematické analýzy ( tu, ze které tady všichni mají strach :D ). Nicméně, přidám si ji jako druhou školu s tím rozdílem, že tu VŠE zkusím udělat na samé jedničky, abych měl vynikající výsledky ( POKUD VÍM, UPLATŇUJÍ SE JEN VÝSLEDKY Z TÉ LEPŠÍ ŠKOLY, TEDA KDYŽ STUDUJI DVĚ, TO SI MŮŽU VYBRAT, KTEROU Z NICH SI VYBERU NA TY ZNÁMKY). Matfyz bych se pokoušel dát do maximálního průměru 2, tady bych to viděl spíše jako hranici, chtěl bych i lepší průměr než 2, no, uvidím jak mi to půjde, každopádně jednu z těch dvou škol budu muset dát na průměr 1,0, teda VŠE, matfyz do průměru 2, to se mi hodí znalosti, které budu potřebovat - calculus, pravděpodobnost, statistika a programování. Chtěl bych se ještě zeptat, zda-li poskytuje i dostatečně dobré znalosti algoritmizace (myslím tím dopodrobna, do hloubky), bylo by to taky super. Díky za odpověď

Strach z analýzy je spíš už jen přežívající legenda z doby, kdy měla velkou hodinovou dotaci, poslední léta byli jiní strašáci :)
Pokud tě zajímá algoritmizace, tak je matfyz nejlepší volba v Praze, něco se bere už v programování a k tomu jsou ještě povinné dva semestry přímo algoritmy a datové struktury - no a pokud ti v povinné části něco konkrétního bude chybět, můžeš si zapsat pokročilejší kurzy/ můžeš umět dost na to, abys to dostudoval sám.
Naopak co se týká robotiky si nejsem jistá, jestli jí není víc na FELu - ale na úrovni bakaláře to asi bude dost jedno.

A k slušně a odpověděl - k získání relevantní odpovědi výrazně pomůže položení zodpověditelné otázky.
Návštěvník

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od Návštěvník »

QZuzka píše:
Nicco píše:
rur píše:Zdravím,
podle posledního přísěvku myslím, že Matfyz je škola pro tebe. Pokud to máš rád hard, tak tady to najdeš - a pokud by to na tebe bylo málo, tak vždycky jsou spousty náročnějších rozšiřujících předmětů - například analýza 3 a 4 už není povinná...

Řek bych, že pokud člověku nevadí se učit fakt hodně, tak může mít i samé jedničky. Vím o jednom člověku co neměl jinou známku než jedničku a o dvou co měli jednu dvojku, ovšem ze všech se stali vyučující na MFF. A znám i člověka co zvládnul bakalářské studium za dva roky. Nicméně já radši nějaký čas věnoval práci, během semestru jsem se neučil a akorát dělal domácí úkoly, na každou zkoušku se učil obvykle +- dva dny, a stačilo mi to na průměr kolem 2.
Ale je to velmi individuální.

Výuka začíná od 9 ráno, dřív něco bývá jen opravdu výjimečně.

Rozvrh prváckých předmětů zde:

https://is.cuni.cz/studium/rozvrhng/roz ... +I%2F1%60P

Tučně jsou přednášky. Je tam hodně překryvů protože to je rozvrh pro všechny tři paralelky dohromady.
Díky moc, konečně někdo slušný, kdo mi odpověděl. Zkusím to tedy, byl jsem zatím na přednášce z programování, docela mě to zaujalo :-), chci se ale ještě podívat na přednášku matematické analýzy ( tu, ze které tady všichni mají strach :D ). Nicméně, přidám si ji jako druhou školu s tím rozdílem, že tu VŠE zkusím udělat na samé jedničky, abych měl vynikající výsledky ( POKUD VÍM, UPLATŇUJÍ SE JEN VÝSLEDKY Z TÉ LEPŠÍ ŠKOLY, TEDA KDYŽ STUDUJI DVĚ, TO SI MŮŽU VYBRAT, KTEROU Z NICH SI VYBERU NA TY ZNÁMKY). Matfyz bych se pokoušel dát do maximálního průměru 2, tady bych to viděl spíše jako hranici, chtěl bych i lepší průměr než 2, no, uvidím jak mi to půjde, každopádně jednu z těch dvou škol budu muset dát na průměr 1,0, teda VŠE, matfyz do průměru 2, to se mi hodí znalosti, které budu potřebovat - calculus, pravděpodobnost, statistika a programování. Chtěl bych se ještě zeptat, zda-li poskytuje i dostatečně dobré znalosti algoritmizace (myslím tím dopodrobna, do hloubky), bylo by to taky super. Díky za odpověď

Strach z analýzy je spíš už jen přežívající legenda z doby, kdy měla velkou hodinovou dotaci, poslední léta byli jiní strašáci :)
Pokud tě zajímá algoritmizace, tak je matfyz nejlepší volba v Praze, něco se bere už v programování a k tomu jsou ještě povinné dva semestry přímo algoritmy a datové struktury - no a pokud ti v povinné části něco konkrétního bude chybět, můžeš si zapsat pokročilejší kurzy/ můžeš umět dost na to, abys to dostudoval sám.
Naopak co se týká robotiky si nejsem jistá, jestli jí není víc na FELu - ale na úrovni bakaláře to asi bude dost jedno.

A k slušně a odpověděl - k získání relevantní odpovědi výrazně pomůže položení zodpověditelné otázky.
Zatím se chodím dívat jenom na přednášky, a docela mě to baví. teda, to jsem ještě nebyl na matematické analýze. Doufám že mě nevyhodí, když tam chodím tak dvakrát za týden.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od QZuzka »

Návštěvník píše:....

Zatím se chodím dívat jenom na přednášky, a docela mě to baví. teda, to jsem ještě nebyl na matematické analýze. Doufám že mě nevyhodí, když tam chodím tak dvakrát za týden.
Pokud je v učebně volná židle, tak +-1 na přednášce nikoho trápit nebude.

Pokud to myslíš až tak vážně, můžeš si v příštím semestru (pro tenhle už je po termínu přihlášek) zaplatit CŽV - pak můžeš chodit i na cvičení, skládat zkoušky a splněné povinné a povinně-volitelné předměty by ti pak uznali. Stojí to tedy kolem 5000,- na semestr, ale můžeš si pak zase naplnit rozvrh a ověřit si, jestli by to šlo dohromady... akorát většina předmětů navazuje na první semestr, takže by to chtělo navázat na ty, na které se budeš chodit dívat.
rur

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od rur »

QZuzka píše:
Pokud to myslíš až tak vážně, můžeš si v příštím semestru (pro tenhle už je po termínu přihlášek) zaplatit CŽV - pak můžeš chodit i na cvičení, skládat zkoušky a splněné povinné a povinně-volitelné předměty by ti pak uznali. Stojí to tedy kolem 5000,- na semestr, ale můžeš si pak zase naplnit rozvrh a ověřit si, jestli by to šlo dohromady... akorát většina předmětů navazuje na první semestr, takže by to chtělo navázat na ty, na které se budeš chodit dívat.
No to samozřejmě je možné...
Na přednášky se dá bez problémů chodit bez jakýchkoliv formalit, na cvičení asi těžko, tam bez toho aby člověk byl oficiálním studentem by leda moh najít cvičení s volnou kapacitou a domluvit se s cvičícím, jestli se může přijít občas podívat.
A samozřejmě když už se člověk chodí dívat, moh by si rovnou udělat nějakou tu zkoušku, to by se asi mohlo hodit, to je pravda. (Uznávaj se teď z CŽV i trojky nebo jen 1 a 2?)

Z toho co je povinné a je to v letním semestru a myslím si že se to dá dělat i když člověk předtím neměl ten zimní semestr:
Automaty a gramatiky by asi šly, tam nevím jestli se na něco navazuje.
Algoritmy a datové struktury I asi taky, pokud člověk tuší něco o programování - ovšem asi se tam programuje zápočťák, že? Takže na to je potřeba umět aspoň nějak rozumně programovat.
Úvod do UNIXu určitě jde. Je to sice pro spoustu lidí drsný ale myslim že zimní semestr jim v tom nijak nepomůže.
Databázové systémy taky určitě jdou.
(Možná jsem si někde něco neuvědomil, kdyžtak prosím o upřesnění :-) )

A i mezi povinně volitelnejma se jich pár najde co jdou dělat v létě bez nějakejch problémů.
Plesk

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od Plesk »

Co myslíte, šlo by studovat Obecnou matiku na Matfyzu a k tomu FIT ČVUT ? :)
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Bydliště: Praha

Re: Informatika FIT/FEL ČVUT vs MATFYZ

Příspěvek od beaver »

Plesk píše:Co myslíte, šlo by studovat Obecnou matiku na Matfyzu a k tomu FIT ČVUT ? :)
Šlo. Ale nabízí se otázka, proč by to proboha někdo dělal. :D

Většina studentů, kteří končí na FITu, chtějí studovat informatiku a zároveň se vyhnout matice (jinak by šli na MFF) a elektrice/fyzice (jinak by šli na FEL). Když tě baví matika, tak mnohem rozumnější je jít na matiku a přibrat si předměty z informatiky (případně obráceně). To ti dovolí mnohem větší flexibilitu co se týče rozvrhu a zároveň stačí dělat 1 bakalářku, 1 diplomku, ...
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“