Doporučené volitelné předměty

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Doporučené volitelné předměty

Příspěvek od mykem »

Doporučili byste mi prosím nějaký volitelný předměty na letní semestr, obor informatika (Bc., 1 ročník)? V Karolínce jich jsou sice (nebo spíš právě) mraky, ale nemám vůbec přehled o tom (ani nevím, jak to zjistit), jak moc je který z nich vhodný do prváku, popř. přínosný/zábavný/smysluplný...
EDIT: jedno rozumný filtrování jsem nakonec v SISu našel - zápis předmětů - zápis (vlastní) - třída: Informatika Bc.
Mj. mě tam zaujalo IPS II, a pak Praktika řešení prog. úloh, Praktika z PHP :)

A taky by mě zajímalo, jak je to se zápisem předmětů do indexu... Nedávno jsem se totiž dozvěděl, že by tam měly bejt ve stejným pořadí jako jsou v SISu, což teda (ZS) opravdu v indexu nemám - tak jestli to může bejt zdrojem problémů?

Dík .)
Gerome

Re: Doporučené volitelné předměty

Příspěvek od Gerome »

IPS jsem měl, neuškodí, zbytek jsem nezkoušel... spíš než volitelné se koukni, jestli by sis netroufnul nějaké povinné z vyšších ročníků nebo povinně volitelné. A nebo jsem dělal, že jsem si otevřel rozvrhy podle budov a vybíral nejzajímavější předměty v době, kdy jsem měl zatím v rozvrhu místo ;-)

Já je vloni měl v indexu seřazené abecedně a žádný problém jsem s tím neměl.
el enfant
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 31. 1. 2006 17:14
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Doporučené volitelné předměty

Příspěvek od el enfant »

mykem píše:A taky by mě zajímalo, jak je to se zápisem předmětů do indexu... Nedávno jsem se totiž dozvěděl, že by tam měly bejt ve stejným pořadí jako jsou v SISu, což teda (ZS) opravdu v indexu nemám - tak jestli to může bejt zdrojem problémů?
Zdrojem problémů to opravdu není. Ale ono se to potom paním na studijním výrazně lépe zpracovává při kontrole splnění studijních povinností (nebo jak se tomu říká). Ani se jim nedivím, že to tak chtěj, asi to není moc zábava (loop: podívat se do SISu - vyhledat podpis v indexu - goto loop nebo naopak).
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Bydliště: Praha

Re: Doporučené volitelné předměty

Příspěvek od beaver »

mykem píše:Praktika z PHP
Praktikum z PHP ma jednak prerekvizitu a jednak v letosnim semestru nebudou prednasky (pouze samostatna prace).
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
rur

Re: Doporučené volitelné předměty

Příspěvek od rur »

Metodika programování a filozofie programovacích jazyků
Je to takový povídání o historickejch jazycích, a krom toho, že je to absulutně nenáročný na absolvování, tak to podle mě dobře slouží jako včasné seznámení s Krylem, aby se ho pak člověk tolik nebál na neprocku.

Praktikum z aplikačního software - sazba textových dokumentů
2 kredity vlastně zadarmo, plus se dozvíš něco o typografii; dobré jako základ aby člověk neplodil textové dokumenty, ze kterých se ježí vlasy. Před pár lety to probíhalo tak, že za semestr byly dvě přednášky, a pak dva domácí úkoly asi tak na jedno odpoledne.

Z povinných se zdá, že je možné absolvovat například:
Neprocedurální programování
Automaty a gramatiky
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Doporučené volitelné předměty

Příspěvek od Jookyn »

Já osobně bych si neprocedurální programování v prváku asi nezapsal, automaty nejsou nějak extra těžký, ale naučit se na zkoušku vezme dost času, tak je třeba zvážit, jestli na to čas vyjde...
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Doporučené volitelné předměty

Příspěvek od QZuzka »

rur píše: Z povinných se zdá, že je možné absolvovat například:
Neprocedurální programování
Automaty a gramatiky
to mi přijde, že spolu s logikou je hezká pohromadě držící skupina ve druháku... A tedy na prvák mi to přijde moc šílené/moc formalistické...

V prváku mi přijdou přijatelné třeba Sítě I, které jsou i povinné...
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“